26.3. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Hodnocení sezony Davidem Soukupem

Uplynulý ročník Chance ligy, ale i sezonu celého klubu hodnotí generální manažer HC Baník Sokolov Mgr. David Soukup.

To, že sezona byla velmi specifická, chápeme a víme všichni. Určitě jsme si řadu věcí plánovali před sezonou jinak. Přesto v hodnocení proběhlé sezony převládají pozitiva. Není to možná tolik vidět jako v předchozích letech, ale klub prošel znovu celou řadou změn a jsme zase o kousek dál na naší cestě. Takže já rovnou všem kolegům, partnerům, členům a sympatizantům klubu na tomto místě za vše děkuji, protože bez nich by ten posun nebyl možný.

Těší mne, co se povedlo v úseku mládeže. Zde konečně cítím, že se objevuje dynamika a chuť dělat věci lépe a už to má i nějaké výsledky. Práce s mládeží je pro klub našeho typu velká priorita a bude ještě několik let trvat, než práce přinese ovoce, ale jde to správným směrem, těch změn je celá řada a jsem za ně rád.

Co se týče mužstva dospělých i zde hodnotím sezonu mírně optimisticky. Základní cíl tým splnil a postoupil do předkola play off. Myslím, že ve většině zápasů jsme se prezentovali i atraktivním herním projevem. Byť se jednalo o poslední nesestupovou sezonu, snažili jsme se i tak fungovat na 100 % po celou dobu. Mrzí mě, že se nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce sérii s Litoměřicemi. Ale i tak nám pětizápasová konfrontace s velmi silným soupeřem dodala řadu zkušeností a nastavila v určitých směrech zrcadlo. Víme, na čem je třeba dále pracovat. Věřte, že je velmi složité získat do našeho týmu nové kvalitní hráče, vím, co to stojí úsilí, a proto mne pak mrzí i každý odchod. Na druhou stranu je třeba vnímat finanční limity, které jako klub máme. S odpovědnostní k nim, budeme vždy držet pro nás reálnou míru odměn hráčů. Dále do nějaké míry respektujeme přání a motivaci samotného hráče a samozřejmě pak musíme plně respektovat uzavřené smluvní vztahy, které s hráči máme. Veškeré tyto aspekty zapříčinili, že několik hráčů během sezony a před začátkem play off odešlo, i v tom je třeba hledat poučení a zkusit některé situace řešit lépe.

Tak jako každý rok, i letos už několik měsíců intenzivně řešíme finance a skladbu týmu pro další sezonu. Sezona to pro nás bude klíčová. O počtu sestupujících všichni víme. A víme, že to bude úplně jiná a velmi těžká soutěž, kdy po celou dobu bude polovina týmů regulérně ohrožena sestupem. Ty změny je samozřejmě možné vysledovat už i nyní na chování klubů během přestupového období. Pro diváka to bude asi velmi atraktivní a my věříme, že už i s přímou podporou diváků v hledišti sezonu zvládneme. Chceme do ní jít minimálně se stejným rozpočtem, spíše se ho snažíme mírně navýšit. Rovněž jsme dohodnuti na pokračování spolupráce s partnerskými kluby, tedy jak s HC Energie, tak se Spartou. Tu spolupráci se snažíme v oblasti kvality i rozšířit. Nemůžeme teď avizovat konkrétní změny a posily, nicméně určitě některé nastanou a budeme je komunikovat hned jakmile to bude možné. Do sezony opět půjdeme s cílem vybojovat play off a tomu musí kvalita i šíře kádru odpovídat. Co mohu sdělit už nyní, že letní příprava bude zahájena v poslední dekádě dubna.

Na závěr všem přeji pevné zdraví, trpělivost a odolnost v tomto složitém období. Věřím, že se brzy začneme setkávat již osobně a hokej nás zase bude bavit i na zimním stadionu. Pokud máte nějaké dotazy, které vám můžeme zodpovědět, tak i zde připomínám nově nastavenou možnost zaslání dotazu na management klubu.