Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
26.3. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Hodnocení sezony Davidem Soukupem

Hodnocení sezony Davidem Soukupem

Uplynulý ročník Chance ligy, ale i sezonu celého klubu hodnotí generální manažer HC Baník Sokolov Mgr. David Soukup.

To, že sezona byla velmi specifická, chápeme a víme všichni. Určitě jsme si řadu věcí plánovali před sezonou jinak. Přesto v hodnocení proběhlé sezony převládají pozitiva. Není to možná tolik vidět jako v předchozích letech, ale klub prošel znovu celou řadou změn a jsme zase o kousek dál na naší cestě. Takže já rovnou všem kolegům, partnerům, členům a sympatizantům klubu na tomto místě za vše děkuji, protože bez nich by ten posun nebyl možný.

Těší mne, co se povedlo v úseku mládeže. Zde konečně cítím, že se objevuje dynamika a chuť dělat věci lépe a už to má i nějaké výsledky. Práce s mládeží je pro klub našeho typu velká priorita a bude ještě několik let trvat, než práce přinese ovoce, ale jde to správným směrem, těch změn je celá řada a jsem za ně rád.

Co se týče mužstva dospělých i zde hodnotím sezonu mírně optimisticky. Základní cíl tým splnil a postoupil do předkola play off. Myslím, že ve většině zápasů jsme se prezentovali i atraktivním herním projevem. Byť se jednalo o poslední nesestupovou sezonu, snažili jsme se i tak fungovat na 100 % po celou dobu. Mrzí mě, že se nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce sérii s Litoměřicemi. Ale i tak nám pětizápasová konfrontace s velmi silným soupeřem dodala řadu zkušeností a nastavila v určitých směrech zrcadlo. Víme, na čem je třeba dále pracovat. Věřte, že je velmi složité získat do našeho týmu nové kvalitní hráče, vím, co to stojí úsilí, a proto mne pak mrzí i každý odchod. Na druhou stranu je třeba vnímat finanční limity, které jako klub máme. S odpovědnostní k nim, budeme vždy držet pro nás reálnou míru odměn hráčů. Dále do nějaké míry respektujeme přání a motivaci samotného hráče a samozřejmě pak musíme plně respektovat uzavřené smluvní vztahy, které s hráči máme. Veškeré tyto aspekty zapříčinili, že několik hráčů během sezony a před začátkem play off odešlo, i v tom je třeba hledat poučení a zkusit některé situace řešit lépe.

Tak jako každý rok, i letos už několik měsíců intenzivně řešíme finance a skladbu týmu pro další sezonu. Sezona to pro nás bude klíčová. O počtu sestupujících všichni víme. A víme, že to bude úplně jiná a velmi těžká soutěž, kdy po celou dobu bude polovina týmů regulérně ohrožena sestupem. Ty změny je samozřejmě možné vysledovat už i nyní na chování klubů během přestupového období. Pro diváka to bude asi velmi atraktivní a my věříme, že už i s přímou podporou diváků v hledišti sezonu zvládneme. Chceme do ní jít minimálně se stejným rozpočtem, spíše se ho snažíme mírně navýšit. Rovněž jsme dohodnuti na pokračování spolupráce s partnerskými kluby, tedy jak s HC Energie, tak se Spartou. Tu spolupráci se snažíme v oblasti kvality i rozšířit. Nemůžeme teď avizovat konkrétní změny a posily, nicméně určitě některé nastanou a budeme je komunikovat hned jakmile to bude možné. Do sezony opět půjdeme s cílem vybojovat play off a tomu musí kvalita i šíře kádru odpovídat. Co mohu sdělit už nyní, že letní příprava bude zahájena v poslední dekádě dubna.

Na závěr všem přeji pevné zdraví, trpělivost a odolnost v tomto složitém období. Věřím, že se brzy začneme setkávat již osobně a hokej nás zase bude bavit i na zimním stadionu. Pokud máte nějaké dotazy, které vám můžeme zodpovědět, tak i zde připomínám nově nastavenou možnost zaslání dotazu na management klubu.

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).