Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
31.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Obránce František Klejna podepsal na další sezonu

Obránce František Klejna podepsal na další sezonu

Baník hlásí druhé jméno do obrany, také v následující sezoně bude v Sokolově nastupovat František Klejna.

Jednadvacetiletý obránce stráví v Baníku svou druhou sezonu. Odchovanec tachovského hokeje, který většinu dosavadní kariéry strávil v karlovarské Energii, se do Sokolova přesunul před právě uplynulým ročníkem Chance ligy. Předtím hájil kromě dresu svého mateřského klubu také barvy Kadaně a Litoměřic. 

V sezoně 2020/21 si v dresu Baníku připsal 23 utkání v Chance lize s bilancí 0+7. Dalších šest zápasů, včetně dvou v play off, přidal v Tipsport extralize, kam si ho vytáhli trenéři Karlových Varů. Právě kvůli tomu, že konec sezony strávil v nejvyšší soutěži, nemohl nakonec zasáhnout do předkola play off Chance ligy proti Litoměřicím.

František Klejna má za sebou také více než 70 utkání v mládežnických reprezentačních výběrech. Byl kapitánem reprezentační osmnáctky a doma mu visí stříbrná medaile z Memoriálu Ivana Hlinky (dnes Hlinka Gretzky Cup) z roku 2017.

Jedná se již o sedmého hráče, který má v Baníku podepsanou smlouvu na sezonu 2021/22. Již v minulých týdnech se klub domluvil s kapitánem Tomášem Rohanem, Jaromírem Kverkou, Tomášem Vracovským, Adamem Rulíkem, jeho jmenovcem Křemenem a s Vojtěchem Kropáčkem.

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).