31.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Obránce František Klejna podepsal na další sezonu

Baník hlásí druhé jméno do obrany, také v následující sezoně bude v Sokolově nastupovat František Klejna.

Jednadvacetiletý obránce stráví v Baníku svou druhou sezonu. Odchovanec tachovského hokeje, který většinu dosavadní kariéry strávil v karlovarské Energii, se do Sokolova přesunul před právě uplynulým ročníkem Chance ligy. Předtím hájil kromě dresu svého mateřského klubu také barvy Kadaně a Litoměřic.

V sezoně 2020/21 si v dresu Baníku připsal 23 utkání v Chance lize s bilancí 0+7. Dalších šest zápasů, včetně dvou v play off, přidal v Tipsport extralize, kam si ho vytáhli trenéři Karlových Varů. Právě kvůli tomu, že konec sezony strávil v nejvyšší soutěži, nemohl nakonec zasáhnout do předkola play off Chance ligy proti Litoměřicím.

František Klejna má za sebou také více než 70 utkání v mládežnických reprezentačních výběrech. Byl kapitánem reprezentační osmnáctky a doma mu visí stříbrná medaile z Memoriálu Ivana Hlinky (dnes Hlinka Gretzky Cup) z roku 2017.

Jedná se již o sedmého hráče, který má v Baníku podepsanou smlouvu na sezonu 2021/22. Již v minulých týdnech se klub domluvil s kapitánem Tomášem Rohanem, Jaromírem Kverkou, Tomášem Vracovským, Adamem Rulíkem, jeho jmenovcem Křemenem a s Vojtěchem Kropáčkem.