1.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí útočník Ondřej Jurčík

V sobotu 1. května 2021 se otevřel přestupový trh a aktivní na něm bude i Baník. První posilou je útočník Ondřej Jurčík.

V uplynulých dnech HC Baník Sokolov oznámil několik hráčů, kteří podepsali novou smlouvu s klubem. S několika hráči jsme se také rozloučili. První květnové dny však již pravidelně patří oznamování příchodů. První posilou se stává Ondřej Jurčík (na fotce ve žlutém dresu Litvínova).

Osmadvacetiletý útočník Ondřej Jurčík přichází ze slovenského týmu Vlci Žilina, kde se stal druhým nejproduktivnějším hráčem svého mužstva, ale také třetím nejčastěji bodujícím hráčem celé druhé nejvyšší slovenské ligy. Ve 49 zápasech zaznamenal Ondřej Jurčík 57 kanadských bodů.

Rodák z Teplic strávil většinu své kariéry v mateřském Litvínově, kde během 9 sezon v seniorské kategorii odehrál 412 extraligových zápasů s bilancí 24 gólů a 38 asistencí. Kromě Litvínova nastupoval Ondřej Jurčík také v Mostě a mihnul se i v Litoměřicích. Loňské působení v Žilině bylo pro urostlého útočníka první zahraniční štací a zároveň bodově nejpovedenější sezonou v kariéře. Pevně věříme, že na tato čísla Ondřej Jurčík naváže i v HC Baník Sokolov.

Ondřej Jurčík
nar. 28. 6. 1992