21.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Bude tu radost hrát, chválí si posila Filip Kuťák

Po dvou povedených sezonách v dresu Slavie si Filip Kuťák vybral angažmá na západě a zamířil do Baníku, se kterým bude chtít vybojovat play off.

Filipe, vítej v Baníku. Kdy ses rozhodl, že tvé další kroky v hokejové kariéře povedou do Sokolova?

Rozhodnul jsem se po konci sezóny, někdy v průběhu dubna.

Jaký byl hlavní důvod toho, že jsi po dvou letech opustil Slavii a vybral sis právě Baník? Měl jsi hodně nabídek z ostatních týmů?

Rozhodl jsem se tak hlavně na základě toho, že Sokolov je velmi solidní klub, který dobře pracuje s hráči a pomáhá jim se dostat do extraligy. A i proto jsem udělal takové rozhodnutí, že když se mé angažmá povede, takže by mně to mohlo pomoct na cestě do nejvyšší soutěže a do budoucích hokejových kroků. Nabídek jsem měl celkem dost a bylo velmi složité vybírat, ale nakonec rozhodl právě aspekt se zkusit posunout výš.

Zatím tu jsi krátce, ale už můžeš trochu hodnotit. Jak na tebe organizace Sokolova zatím působí?

Všechno je zatím super, přes zázemí, spoluhráče až po realizační tým to na mně působí příjemně a věřím, že tady bude radost hrát.

Znal jsi před příchodem někoho ze spoluhráčů nebo jsi šel do úplně neznámého prostředí?

Vlastně ani tak úplně ne. Osobně pouze Kadeho z mládežnických reprezentací.

Jak si vnímal předchozí dvě sezony Baník, jakožto soupeře?

Kluci hráli velice bruslivý hokej, obzvlášť v Sokolově na malém kluzišti to pro ostatní týmy bylo náročné. Když jsme přijeli ze širokého kluziště z Edenu, chvíli nám trvalo se srovnat s jejich herním stylem.

Jak bys popsal fanouškům Sokolova svůj herní styl? Považuješ se spíš za střelce nebo hráče, který branky připravuje?

Z mé perspektivy to je těžké soudit. Ale myslím si, že jsem tak trochu oboje. Rád nahraju spoluhráčovi na gól, ale i se ho snažím vstřelit já sám. Je to vždy podle situace. Zároveň se snažím týmu pomáhat do obrany a to hlavně v oslabení.

Můžeš o sobě prozradit i nějaké zajímavosti mimo mantinely?

Zajímavostí moc není, možná bych podotknul to (ale zůstanu mezi mantinely), že jsem mistr světa v in-line hokeji z roku 2018.

Většina týmu před novým ročníkem hodně posílila, aby se vyhnula sestupu. Co od příští sezony očekáváš?

Bude to hodně náročné hlavně psychicky, protože je to sestupová sezona a všichni se budou moc chtít udržet. Ale věřím, že my jako Baník hlavně budeme chtít hrát o nejvyšší příčky.

Jaké si dáváš osobní cíle v novém angažmá?

Pomoct týmu k co největšímu úspěchu a navázat osobně i na minulé dvě sezony ve Slavii, o kterých si myslím, že se mi povedly.

A poslední otázka. S jakým číslem dresu tě diváci budou sledovat v akci?

Doufám, že mi kustodi umožní nosit číslo 82, na které jsem už několik let zvyklý.

Díky za rozhovor.