14.6. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Baník mění trenéra, Tomáše Hamaru střídá Martin Štrba

V průběhu letní přípravy před novou sezonou Chance ligy opouští sokolovský Baník trenér A-týmu a sportovní manažer Tomáš Hamara. Na jeho místo přichází Martin Štrba.

Hokejisty A-týmu v ročníku 2021/22 Tomáš Hamara nepovede, končí v klubu po vzájemné dohodě. Pětačtyřicetiletý Martin Štrba přebírá po svém předchůdci jak pozici trenéra seniorského týmu, tak sportovního manažera klubu.

Tomáš Hamara přišel do Baníku před uplynulou sezonou, pod jeho vedením se utužila spolupráce s karlovarskou Energií a především s pražskou Spartou. Právě tam nyní Hamara míří, ve Spartě doplní trenérský tým Josefa Jandače a Jaroslava Hlinky.

Baník v uplynulé sezoně s Tomášem Hamarou na střídačce postoupil do předkola play off Chance ligy, kde až do posledního možného utkání bojoval s Litoměřicemi. Přestože se po prohře 2:3 na zápasy Sokolov čtvrtfinále nedočkal, sezona se hodnotila jako úspěšná. „Tato sezóna byla výjimečná i situací kolem nás, drtivá většina zápasů se odehrála bez diváků. Přesto jsem měl možnost poznat, že Sokolov hokejem a tedy Baníkem žije. Myslím, že uplynulá sezóna se vydařila a i když nás vypadnutí z play off hodně mrzelo, tak ji hodnotím pozitivně. Troufám si říct, že jsme pokročili v započaté cestě a věřím, že Baník bude úspěšně pokračovat i v další sezóně směrem vzhůru," hodnotí nakonec jedinou sezonu na sokolovské lavičce Tomáš Hamara.

Velmi si vážím toho, že jsem dostal šanci převzít mužstvo po Karlu Mlejnkovi. Byla to pro mě velká zkušenost," prozradil loučící se trenér a pokračoval: Rád bych poděkoval všem svým kolegům trenérům, vedoucímu mužstva, vedení, celému realizačnímu týmu a v neposlední řadě hráčům. Všichni odvádějí výbornou profesionální práci a zároveň tvoří týmového ducha klubu. Baníku přeji hodně úspěchů a brzký návrat fanoušků na tribuny!"

Představení nového trenéra Martina Štrby a jeho úvodní rozhovor po příchodu do Sokolova přineseme v nejbližších dnech.