Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
23.6. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Po roce znovu na fotbal do Dolního Rychnova

Po roce znovu na fotbal do Dolního Rychnova

Tedy přesně po roce a jednom dnu... V pátek 25. června ozvláštní suchou letní přípravu další z tradičních soubojů mezi hráči hokejového Baníku a fotbalového klubu SK Dolní Rychnov.

Hráči našeho A-týmu si v rámci zpestření přípravy zahrají v páteční podvečer přátelské fotbalové utkání s místní jedenáctkou, která je účastníkem 1. A třídy Karlovarského kraje, tedy páté nejvyšší fotbalové soutěže. O výsledek nejde, hlavním cílem je dobře potrénovat a pobavit se na hřišti.

A protože vládní nařízení pomalu, ale jistě ubývají, na zápas se mohou přijít podívat i fanoušci. Máte tedy možnost poprvé od října 2020 vidět náš tým v akci! Sice bez hokejek a bruslí, místo toho v kopačkách a na trávě, ale i tak to bude parádní sportovní akce, jak již dokázaly předchozí ročníky.

Páteční fotbalové klání začíná v 17 hodin na hřišti v Dolním Rychnově. Vstupné na akci je 20,- Kč a občerstvení bude na místě zajištěno. Přijďte se přesvědčit, že našim hokejistům není cizí ani práce s míčem!

Jen pro připomenutí, fotbalisté Dolního Rychnova mají Baníku co vracet. V loňském roce vyhráli hokejisté po brankách Lukáše Mensatora, Jaromíra Kverky, Jana Pohla a Petra Přindiše 4:1, o rok dříve dokonce 7:2.

Krátké zprávy
Osmnáctiletý brankář Patrik Hamrla, který v minulé sezoně nastupoval i za Baník, byl draftován do NHL. V pořadí jako 83. si mladého brankáře vybral tým Carolina Hurricanes. V minulosti byl ze stejné pozice draftován například Lukáš Mensator.
Fotografie ZDE
Hokejová reprezentace do 20 let se v následujícím týdnu utká postupně dvakrát s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Do nominace se dostali i hráči, které známe z našeho dresu - brankář Jan Bednář, obránce Jiří Ticháček a útočníci Tomáš Urban, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Zranění z posledního tréninku bohužel nepustí do hry útočníka Michala Guta. První zápas sehrají naši mladíci v pondělí 19. července ve 14 hodin.
Komise rozhodčích Karlovarského hokeje pořádá od 28. do 29. 8. 2021 kurz pro získání licence rozhodčího. Veškeré potřebné informace, kontakty a přihlášku najdete na webu Karlovarského hokeje.

MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).