27.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Štrba: Hráči přišli do přípravy zapracovaní

Zpátky v zápřahu. Pod novým trenérem Martinem Štrbou začal Baník přípravu na ledě.

Žádné zvykání na výstroj, volnější trénink a prostoje. Martin Štrba od začátku nastavil hráčům tvrdou dřinu. Pro hráče to však nebyl až takový šok. Již týden docházeli na dobrovolné tréninky.

Kluci byli zapracovaní a podle toho jsme to také postavili. Plán od 19. 7. byl nastavený už od Tomáše Hamary, já jsem to takto nechal s tím, že oficiálně začneme dnes. Ale prakticky celý tým už minulý týden chodil, takže byli kluci zapracovaní, abychom mohli začít zostra. Takže jsme nic neztratili,“ říká k úvodu přípravy trenér Martin Štrba.

Baník v současné době trénuje dvoufázově. Dopolední tréninky budou vesměs o rovnovážných situacích jeden na jednoho, dva na dva. Jsme rozděleni, vždy máme tři pětky. Odpoledne pak bude hra a systémové věci. Takto půjdeme celou přípravu,“ popisuje průběh předsoutěžního období bývalý reprezentant, který v extralize odehrál 15 sezon.

Mimo přípravy na ledě však hráči nevynechají ani tréninky na suchu, které budou v režii kondičního trenéra Vojtěcha Šika. „Kromě ledu bude samozřejmě kondice a posilovna, to k tomu patří,“ zdůrazňuje Martin Štrba.

Ten na úvodním tréninku přivítal 31 hráčů. Mezi nimi nechyběli i noví hráče, v některých případech staronové tváře. S Karlovými Vary jsme byli domluveni, že od 26. 7. k nám přijdou 4 kluci – Tureček, Vodička, Jiskra a Pořízek. Máme zde i jednoho hráče na try-outu, slovenského útočníka Marka Slobodu,“ vyjmenovává nové tváře hlavní trenér a sportovní manažer Baníku.

Na ledě zatím chyběli hráči Sparty, kteří Baník posílí později. Se Spartou jsme domluveni, že trenéři dají všem prostor v přípravě a postupně budou posílat hráče k nám. Takže zatím to máme složeno takto, plus jsme doplněni některými juniory,“ upřesňuje Martin Štrba.

Tomu na tréninku nechyběl ani Jan Novák, nejnovější posila a jedna z osobností českého hokeje. „Honza je obrovská zkušenost nejen do obrany, ale i do kabiny. Je to obrovská persona, má toho hrozně moc za sebou. A já doufám, že ty zkušenosti, které má, tak přenese sem do Sokolova,“ říká lodivod Baníku.

Martin Štrba poprvé povede své svěřence v zápase ve čtvrtek, kdy Baník na domácím ledě od 18:00 přivítá Mostecké lvy.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.