27.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Štrba: Hráči přišli do přípravy zapracovaní

Zpátky v zápřahu. Pod novým trenérem Martinem Štrbou začal Baník přípravu na ledě.

Žádné zvykání na výstroj, volnější trénink a prostoje. Martin Štrba od začátku nastavil hráčům tvrdou dřinu. Pro hráče to však nebyl až takový šok. Již týden docházeli na dobrovolné tréninky.

Kluci byli zapracovaní a podle toho jsme to také postavili. Plán od 19. 7. byl nastavený už od Tomáše Hamary, já jsem to takto nechal s tím, že oficiálně začneme dnes. Ale prakticky celý tým už minulý týden chodil, takže byli kluci zapracovaní, abychom mohli začít zostra. Takže jsme nic neztratili,“ říká k úvodu přípravy trenér Martin Štrba.

Baník v současné době trénuje dvoufázově. Dopolední tréninky budou vesměs o rovnovážných situacích jeden na jednoho, dva na dva. Jsme rozděleni, vždy máme tři pětky. Odpoledne pak bude hra a systémové věci. Takto půjdeme celou přípravu,“ popisuje průběh předsoutěžního období bývalý reprezentant, který v extralize odehrál 15 sezon.

Mimo přípravy na ledě však hráči nevynechají ani tréninky na suchu, které budou v režii kondičního trenéra Vojtěcha Šika. „Kromě ledu bude samozřejmě kondice a posilovna, to k tomu patří,“ zdůrazňuje Martin Štrba.

Ten na úvodním tréninku přivítal 31 hráčů. Mezi nimi nechyběli i noví hráče, v některých případech staronové tváře. S Karlovými Vary jsme byli domluveni, že od 26. 7. k nám přijdou 4 kluci – Tureček, Vodička, Jiskra a Pořízek. Máme zde i jednoho hráče na try-outu, slovenského útočníka Marka Slobodu,“ vyjmenovává nové tváře hlavní trenér a sportovní manažer Baníku.

Na ledě zatím chyběli hráči Sparty, kteří Baník posílí později. Se Spartou jsme domluveni, že trenéři dají všem prostor v přípravě a postupně budou posílat hráče k nám. Takže zatím to máme složeno takto, plus jsme doplněni některými juniory,“ upřesňuje Martin Štrba.

Tomu na tréninku nechyběl ani Jan Novák, nejnovější posila a jedna z osobností českého hokeje. „Honza je obrovská zkušenost nejen do obrany, ale i do kabiny. Je to obrovská persona, má toho hrozně moc za sebou. A já doufám, že ty zkušenosti, které má, tak přenese sem do Sokolova,“ říká lodivod Baníku.

Martin Štrba poprvé povede své svěřence v zápase ve čtvrtek, kdy Baník na domácím ledě od 18:00 přivítá Mostecké lvy.