6.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Mládežnické týmy si vybraly své patrony

Hráči A-týmu se staly patrony jednotlivých mládežnických týmů Baníku.

Stejně jako před koronavirovou pauzou, i letos si mládež od základny po dorost vybrala své patrony. Baník tak kromě Life skills pokračuje již třetím rokem v dalším projektu. Patroni v reprezentačních přestávkách budou navštěvovat tréninky mládežnických týmů a pomáhat svými radami mladým hokejistům.

Trenéři budou hráče A-týmu zapojovat do svých tréninků, tak aby mladí hokejisté mohli sledovat své vzory zblízka v akci. Důležitým faktorem je také vliv patronů na motivaci mládežnických hráčů. Patroni, pokud to situace dovolí, se také budou účastnit i zápasů mládeže a stanou se asistenty trenéra.

Spolupráce hráčů A-týmu s mládeží nebude pro baníkovce nic novým. Někteří hráči se pravidelně zapojují do tréninků mládežnických kategorií, náborových akcí či kempů.

Přehled jednotlivých patronů:

Dorost:  Ondřej Jurčík

8. + 9. třída: Jan Pohl

7. třída: Tomáš Vracovský

5. + 6. třída: Tomáš Rohan

4. třída: Jaromír Kverka

3. třída: Petr Vodička

Základna: Adam Rulík

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.