9.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Čtvrťáci jsou připraveni na novou sezonu

Hráči 4. třídy (ročník 2012) mají za sebou pestrou letní přípravu a nakolik z ní načerpali síly, to se ukáže v zápasech s týmy z Karlovarského kraje.

Čtvrťáci vyjížděli za ledem netradičně už koncem května do karlovarské tréninkové haly, zatímco příprava mimo led se odehrávala 3x v týdnu v „domácím“ prostředí hřiště u ZŠ Běžecká a na in-line dráze Bohemka. Teď již trénuje 4. třída na domácím ledě a na porci tréninků si nijak nestěžují.

Led v Karlových Varech byl příjemný bonus od vedení klubu, které si uvědomovalo tréninkové manko hráčů v covidové sezoně,“ zmínil ve svém hodnocení přípravy této kategorie trenér Richard Gregor. „Už bych se k tomu ani nechtěl vracet ve vzpomínkách, bylo to náročné pro všechny strany, trenéry, děti a jejich rodiče. Teď je před námi sezona nová a doufám že plnohodnotná, tedy spousty hodin v tréninku jak na ledě, tak mimo něj a samozřejmě odehrané zápasy.“

Čtvrťáci si v přípravě zahráli s týmem HC Energie Karlovy Vary na jejich ledě i v odvetě doma, odehráli turnaj 4. tříd v Mariánských Lázních, z kterého si přivezli bronzové medaile a posledním jejich počinem před závodním obdobím bylo přátelská utkání s 5. třídou HC Baník Sokolov, ve kterém si vedli se staršími protihráči nad očekávání dobře.

V třetím srpnovém týdnu je pak čekalo týdenní soustředění, ve kterém spolu s třeťáky měli naordinovány během dne dva ledy, dva tréninky mimo led a společný oběd.

V soutěži se Baník bude utkávat s týmy: HC Energie Karlovy Vary „A“, HC Energie Karlovy Vary „B“, HC Mariánské Lázně, HC Stadion Cheb, HC Rebel město Nejdek a HC Čerti Ostrov

A kdo se bude prohánět v barvách HC Baník Sokolov po ledě pod vedením trenérů Richarda Gregora a Ilji Bubenščikova?

Představujeme Vám hráče 4. třídy:

Brankáři: František Fojtík a Matěj Vlach
Hráči: Martin Dvořák, Ondřej Gregor, Max Hendrych, Lukáš Berka, Filip Červenka, Petr Teplý, Ondřej Křeček, Josef Martin, Adam Katriňák, Ondřej Werner, Karel Karas, Petr a Pavel Špačkovi, Michael Muráň, Ondřej Novotný, Daniel Vacek, Štěpán Fořt, Ondřej Hruboš.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.