6.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
O přípravě a startu nové sezony s Martinem Štrbou

Začátek sezony se pomalu, ale jistě blíží a s trenérem Martinem Štrbou jsme se ohlédli za přípravným obdobím a popovídali si o startu nového ročníku Chance ligy.

Trenére, máme po přípravném období a blíží se začátek ligy. Jak jste spokojený s průběhem přípravy?

Některé zápasy se nám povedly více, jiné zase méně. V součtu všech jsem s přípravou spokojen. Odehráli jsme zápasy s kvalitními týmy, což pro nás bude dobrá průprava do mistrovských zápasů

Tým odehrál mnoho přípravných zápasů s týmy od druhé ligy až do extraligy. Který zápas se Vám nejlépe povedl a který nejméně?

Vždycky je to o nastavení hráčů do zápasu. Jinak se připravíte na extraligový tým a jinak na tým z nižší ligy. Každý zápas nám ukázal, na čem máme pracovat, abychom byli lepší. Samozřejmě si cením vítězství nad Plzní, protože porazit tým z vyšší soutěže se nepodaří každý den.

Mohl jste protočit díky spolupráci s Energií a Spartou velké množství hráčů. Je nějaký hráč, který Vás vyloženě překvapil, nebo všichni naplnili Vaše očekávání?

O mě je známo, že kladu na hráče vysoké nároky, tak že doufám, že hráči budou podávat ještě lepší výkony.

Jaký bude mít tým před úvodním kolem Chance ligy program?

Příprava bude stejná. Zaměříme se více na trénink speciálních formací jak na přesilové hry, tak i na oslabení, protože právě tyto situace jsou v zápasech rozhodujícími faktory.

Máte už nějakou představu o složení jednotlivých formací na první utkání s Prostějovem?

Já doufám, že konečně budeme kompletní a budu moci složit formace podle svých představ. V přípravě se nám to moc nedařilo, protože přišla nějaká zranění a nemoci, takže k tomu nebyla možnost.

Na serveru hokej.cz byl Baník pasován na černého koně soutěže. To určitě potěší, ale nebude Vás to i trochu svazovat? Přeci jen byl Sokolov předchozí dvě sezony považován spíš za outsidera a mohl jen překvapit.

Já nevím, kdo tyto prognózy dělá, ale já zůstal bych více při zemi. Rozhodovat se bude na ledě a tam to ovlivníme jen tím, že budeme makat na sto procent a plnit si své úkoly.

Kdo je podle Vás hlavním kandidátem na postup?

Jihlava, Poruba, Přerov a Vsetín jsou hlavní kandidáti. Poruba má silné finanční zázemí a poskládala opět silný tým. Jihlava už ukázala loni svou síly a myslím, že i letos bude útočit na nejvyšší pozice.

A teď zpátky k Baníku. Jaké máte cíle pro nadcházející sezónu?

Každý zapas hrát na vítězství a pohybovat se v klidných vodách. Tato sezóna je opět sestupová, takže to bude pro hodně týmů psychicky náročné.

První Váš rozhovor pro web vznikl krátce po Vašem nástupu. Nyní jste v klubu už delší časový úsek a stačil jste poznat jeho chod. Je něco co Vás překvapilo?

Všechno. Od zázemí až po kompletní servis pro hráče a personál. Myslím si, že na Chance ligu je to na vysoké úrovni a je tu vytvořené skvělé prostředí pro práci.

Co byste vzkázal našim fanouškům před začátkem sezóny?

Aby nám od začátku přišli fandit v co největším počtu, protože je letos budeme hodně potřebovat. V domácích zápasech pro nás můžou být šestým hráčem, protože sám z vlastní zkušenosti vím, jak vás dokážou fanoušci vybičovat k lepšímu výkonu.

Díky za rozhovor.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.