Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
7.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník vstoupí v sobotu do Chance ligy

Baník vstoupí v sobotu do Chance ligy

Necelý týden před zahájením mistrovských soutěží přinášíme aktuální informace k A-týmu.

HC Baník Sokolov vstoupí do své třetí sezony v Chance lize. Během přípravného období prošel tým mnoha změnami, včetně těch trenérských. Baník také nastoupil k 11 přípravným duelům, ve kterých osmkrát zvítězil. „S přípravou na sezonu jsme spokojeni. Podařilo se nám opět mírně navýšit rozpočet. Sestavili jsme konkurenceschopný tým. Zvládli jsme doplnit a částečně obměnit realizační tým. Hráči odtrénovali, co jsme si naplánovali a byli jsme spokojeni i s jejich nasazením a přístupem. Většina přípravných zápasů vypadala po herní a nakonec i výsledkové stránce také velmi slušně,“ hodnotí předzávodní období generální manažer Baníku Mgr. David Soukup a pokračuje. „Rovněž jsme vyladili spolupráci s partnerskými kluby. Hodně jsme se snažili i zlepšit zázemí na zimním stadionu. Něco svépomocí, něco ve spolupráci s vedením zimního stadionu. Pro úspěch se udělalo vše. Nevím o ničem, co bychom zanedbali nebo v přípravě sezony nezvládli. Samozřejmě ale až sezona samotná ukáže, zda to bude stačit na úspěch.“

Baník i v sezoně 2021/2022 bude spolupracovat s partnerskými kluby, kterými jsou HC Energie Karlovy Vary a HC Sparta Praha. „Zde je třeba uvést informace, které sice nesouvisí úplně se začátkem této sezony, ale jsou důležité pro pochopení fungování týmu a to jak z pohledu minulosti, tak pro budoucnost. Hokej v Sokolově by nemohl fungovat na této úrovni bez partnerských klubů. To za prvé. Za druhé je naším cílem pracovat s hráči a dále je rozvíjet. Určitě jim nebudeme bránit v jejich posunu a postupu do vyšších soutěží, ať už jsou to zahraniční ligy nebo naše extraliga. Jen je třeba vše skloubit a dojednávat tak, abychom paralelně zajistili úspěch Baníku. V této souvislosti jsme hrdí na to, že hráči jako Zeman, Prymula, Osmík, Šik a další již nakoukli do extraligy nebo si dokonce vybojovali v týmech pevné místo,“ vysvětluje Mgr. David Soukup.

Nový ročník Chance ligy bude pro kluby velmi náročný. Z druhé nejvyšší soutěže může sestoupit až 5 týmů. „Víme samozřejmě o nastavených pravidlech pro sestup týmů. Víme o tom, že všechny další týmy pracovaly s podobným úsilím, celá liga se pro letošní rok velmi zkvalitnila a bude tedy nesmírně těžké uspět. Nikdo nemá bianco šek na úspěch. Navíc je to stále sport a stát se může ledacos. My týmu samozřejmě věříme a spoléháme na to, že to obrovské množství práce úspěch přinese. Cílem pro nadcházející sezonu je postup do play-off a v něm dojít co možná nejdéle. Respektive chceme i v play-off uspět. Druhým cílem je další růst návštěvnosti na domácích zápasech. Pro to budeme spolu se sportovními výsledky týmu dělat rovněž maximum. Samozřejmě nadále platí velká priorita pro práci celého úseku mládeže, ale to je na další samostatný článek,“říká k cílům před startem nové sezony generální manažer Baníku.

K tématu sestupu se vyjádřil i prezident klubu Václav Dobřemysl. „Očekávání jsou velká, čeká nás velmi náročná sezona, kde jsou karty rozdané jasně. 4 kluby sestoupí, jeden celek čeká baráž. Myslím si však, že jsme poskládali tým, který když si všechno sedne, tak by se měl do play-off dostat. Papírově na to má, ale stát se může cokoliv. Naším cílem je tedy play-off, z co nejlepšího místa, ale máme respekt vůči soupeřům,“ říká bývalý útočník Baníku a současný prezident klubu Václav Dobřemysl.

Změny v kádru Baníku se odehrály na všech pozicích, nevyhnuly se ani brankářskému složení. „Do sezony vstupujeme s triem brankářů, kterými jsou Oldřich Cichoň, Vladislav Habal a kmenový Adam Beran. Co platí především, tak je pravidlo, že do zápasu nastoupí ti nejlepší a ti, co dostanou od trenérů důvěru. Brankáři partnerských klubů samozřejmě mohou dostat příležitost v extralize a tomu nebudeme v žádném případě bránit. V rámci spolupráce se Spartou pak máme případně vyjednanou možnost zapojení i Kuby Neužila. V případě absence Vladislava Habala budou připraveni zbylí dva brankáři. Dále budeme situaci samozřejmě řešit v lednu, kdy bude končit přestupové období a upraví se pravidla pro hostování. To ostatně platí pro celý tým. Pro Adama Berana hledáme možnost střídavých startů pro případ, že by jako náš brankář neměl adekvátní vytížení. Nicméně věříme, že Adam své kvality v sezoně ukáže a myslíme si, že by to mohl být i do budoucna brankář, který by Chance ligu za náš tým měl chytat i v dalších sezonách,“ říká k situaci mezi brankáři Mgr. David Soukup.

Velké změny před sezonou udělal Baník v obraně, přišel zkušený Jan Strejček, či talentovaný Karel Klikorka. Velkou událostí je pak příchod bývalého reprezentanta Jana Nováka. „Do obrany máme připraveno 10 obránců, kromě našich podepsaných hráčů Pohla, Strejčka, Nováka, Rulíka, Klikorky, Klejny a Kadeřávka pak máme z partnerských klubů k dispozici Jeřábka a Kulhánka ze Sparty a Vodičku z Karlových Varů. U hráčů z partnerských klubů je samozřejmě možnost jejich zapojení v případě adekvátní výkonosti a potřeby do extraligových týmů. Jednak pro tento případ máme dostatek kmenových hráčů a jednak je přislíbena vždy adekvátní náhrada. Ve hře je operativně ještě možný start osmého obránce z Karlových Varů. Z důvodu zejména už tak vysokého počtu obránců se do kádru již naopak nevešli Poizl s Turečkem a ti v této sezoně tedy v našem klubu působit nebudou,“ popisuje stav obranných řad generální manažer Baníku.

A změnám neunikly ani útočné řady. Baník se bude i nadále opírat o osu hráčů, kterými jsou Kverka, Vracovský nebo Rohan, ale do klubu dorazily i kvalitní posily. O místo se popere také několik mladíků. „Pro útok disponujeme desítkou kmenových hráčů. Jsou to Kverka, Vracovský, Rohan, Tomi, Jurčík, Kropáček, Křemen, Novotný, Prošek. Posledním hráčem je Sloboda, který uspěl na try-outu a reagovali jsme tak i na situaci ohledně Filipa Kuťáka. Ten je zatím uvolněn pro začátek sezony na střídavé starty do Plzně s tím, že v poslední dekádě září se rozhodne, zda sezonu odehraje celou v Plzni (se střídavými starty pak do našeho klubu) nebo se bude z Plzně vracet a sezonu odehraje u nás. V podobném režimu jako u obránců máme dojednanou i pro útok spolupráci s partnerskými kluby. Z Karlových Varů jsou to hráči Pořízek, Jiskra a Šik, s možným potenciálním využitím ještě i třináctého útočníka Energie. Ze Sparty pak Šmerha s Haškem a Jandusem. Na rozdíl od obránců je v případě útočníků Sparty pak i možnost potenciálního doplnění dalšími hráči. Celkem tedy nyní v týmu působí 16 útočníků a to je z jedné strany maximum zvladatelného, jak z pohledu přípravy, tak zápasového vytížení. Z druhé strany taková kvalitativní i kvantitativní úroveň, která vytváří zdravou konkurenci, nabízí trenérům alternativy a měla by být dostatečnou rezervou pro případ zranění či pro jiné důvody absence některých hráčů. Jak někteří obránci, tak někteří útočníci budou mít z důvodu adekvátního zápasového vytížení vyřízeny střídavé starty do týmů druhé ligy, primárně do partnerského Chebu,“ pokračuje v komentáři ke změnám v kádru Mgr. David Soukup.

Do Chance ligy vstoupí Baník v sobotu zápasem proti Jestřábům Prostějov. Nové posily se tak poprvé představí v mistrovském zápase. „Vstup do soutěže bude velmi důležitý, od toho se bude vše odvíjet. Samozřejmě, čím výše budeme v tabulce, tím více budou chodit diváci, aspoň dle zkušeností z minulých let. A protože hrát bez diváků během pandemie bylo hrozné, tak doufám, že se tato situace v letošním ročníku nebude opakovat,“ přeje si Václav Dobřemysl.

Začátek Chance ligy je za dveřmi a stejně jako fanoušci, start soutěže vyhlíží i vedení klubu. „Myslím si, že jsme připraveni. Je to určitě nejsilnější tým, který jsme v rámci našeho působení v Chance lize sestavili a věřím, že vše bude fungovat, odrazí se to ve výsledcích v sezoně a s podporou skvělých fanoušků vše zvládneme. Samozřejmě zveme všechny diváky k návštěvě našich zápasů, přičemž ten první se koná již tuto sobotu 11.9. 2021, kdy od 17:00 hostíme tým Prostějova,“ říká závěrem generální manažer Baníku Mgr. David Soukup.


Krátké zprávy
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.

MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).