10.9. 2021 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník podpoří Denní centrum Žirafa

Stejně jako v předešlých letech, i v letošní sezoně bude HC Baník Sokolov pomáhat, a to hned během prvního zápasu.

HC Baník Sokolov v sobotu 11. 9. 2021 vstupuje do nového ročníku Chance ligy. Kromě výsledků na ledě se Baník v uplynulých sezonách prezentoval také podporou osob, ke kterým nebyl osud tolik přívětivý. A nejinak tomu bude i v letošní sezoně.

Hned v prvním utkání Baník podpoří Denní centrum Žirafa, které nabízí komplexní odbornou podporu klientům se speciálními potřebami, tzn. klientům s kombinovaným postižením nebo s poruchou autistického spektra. Toto Denní centrum podpoří každý divák zakoupením vstupenky, kdy 30% z ceny vstupenky bude odvedeno právě pro Žirafu. Dále mohou diváci přispět i do kasičky, která bude umístěna ve fanshopu na zimním stadionu.

Věk našich uživatelů je od 1 roka do 26 let. Výrazně větší část uživatelů jsou děti s poruchou autistického spektra. V současné době poskytujeme sociální službu 32 uživatelům. Jako jediná sociální služba pro děti v kraji poskytujeme vlastní dopravu ráno a odpoledne. Děti dopravujeme z různých míst Karlovarského kraje od Chebu až po Květnovou. Denně najezdíme cca 230 km. Našim klientům zajišťujeme i povinné školní vzdělávání ve speciálních třídách, které jsou součástí sociální služby,“ popisuje Denní centrum Žirafa jeho ředitelka Ing. Renata Kunešová.

V současné době Žirafa působí v Novém Sedle, kde však prostory o rozloze 216 m2 jsou již vzhledem k počtu klientů nevyhovující. Dennímu centru se naskytla možnost využívat objekt v Karlových Varech o rozloze 1200 m2 , který však nutně potřeboval rekonstrukci.

Zmiňovaný objekt včetně zahrady chceme využít pro stávající ambulantní sociální službu pro děti s autismem, mentálním postižením a kombinovaným postižením a zároveň rozšířit sociální službu o týdenní stacionář pro naši cílovou skupinu už od října 2021. Týdenní stacionář je v kraji chybějící a velmi poptávanou službou zákonnými zástupci. Další službou je odlehčovací služba pro klienty s postižením, také jedna z velmi žádoucích služeb,“ pokračuje Ing. Renata Kunešová.

Navzdory částečné dotaci Dennímu centru schází ještě 400 000 Kč na dokončovací práce a také postrádá vybavení (postele včetně peřin a polštářů, myčky na nádobí, bojlery na vodu, toalety, kuchyňské linky, botníky, skříně, jídelní stoly, psací stoly, mikrovlnky, nádobí, koberce).

Náš záměr je sehnat co nejvíce finančních prostředků. Chtěla bych Vás touto cestou moc požádat o jakýkoliv dar. Rodiče čekají na týdenní stacionář a na odlehčovací službu. Věřte, není lehké mít 24 hodin dítě s těžkým postižením a hlavně, když je matka samoživitelka. Dosud jsme se sháněním financí neměli příliš štěstí. Nesmírně si tak vážíme Vaší pomoci,“ děkuje Mgr. Renata Kunešová.

Věříme, že v sobotu svou návštěvou podpoříte nejen Baník, ale Denní centrum Žirafa.

HC Baník Sokolov – LHK Jestřábi Prostějov, sobota 11. 9. 2021, od 17:00 hodin.