13.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
7. a 9. třída vstoupila do žákovské ligy úspěšně

V nejvyšší žákovské lize bodoval Baník naplno.

První kolo žákovské ligy se Baníku vydařilo. Jak starší, tak mladší žáci dokázaly svého soupeře z Mostu porazit.

Sedmá třída:

HC BANÍK SOKOLOV - MOSTEČTÍ LVI 8:5

Pro sedmáky se zápas proti Mosteckým lvům dlouho nevyvíjel příliš úspěšně. Po dvou třetinách vedli hosté 2:3. Ve třetí třetině Gregor s Bíbou strhli vedení na stranu Baníku, hosté se však nevzdávali a dokázali vyrovnat. V 55. minutě se za stavu 5:5 trefil Bubenščikov, po něm přidali další góly Sipl s Hirthem a Baník tak mohl slavit vítězství 8:5.

Sestava Baníku:
Švejda – Gregor, Ruml, Švejda V. - Bíba, Sipl, Slavík, Kukla, Rybár, Beran, Lexa, Kursa, Hirth, Bubenščikov.

Góly a asistence:
Rybár, Bíba, Gregor, Bíba, Bíba (Bubenščikov), Bubenščikov (Gregor), Sipl (Lexa), Hirth.

Hodnocení trenéra Marka Brzobohatého: Baníkovští sedmáci hráli dvě třetiny výsledkově vyrovnaně, avšak na ledě měli daleko více brankových příležitostí, jen ta koncovka scházela. Co se klukům nedařilo během prvních dvou třetin, ve třetí třetině dohnali a tak zasloužené zvítězili 8:5.

(více a fotografie - ZDE)

Devátá třída:

HC BANÍK SOKOLOV - MOSTEČTÍ LVI 9:1

Mostečtí Lvi dlouho drželi s Baníkem krok. Až ve 27. minutě strhnul poslal Baník o vedení Sztolarik a poté Baník rozpoutal ve druhé třetině kanonádu. Hattrickem se během 42 vteřin zaskvěl Adam Hanek. V posledním dějství přidal Baník ještě dva góly a zaslouženě zvítězil.

Sestava Baníku:
Novák – Bauer, Nešvera, Fišer – Naď, Keprta, Šedivec, Horváth A., Sztolarik, Kalous, Hanek

Góly a asistence: Fišer, Sztolarik (Horváth), Naď, Keprta (Naď), Hanek (Šedivec), Hanek, Hanek, Šedivec (Nešvera, Hanek), Keprta (Šedivec, Hanek)

Hodnocení trenéra Marka Brzobohatého: Deváťáci si poradili se soupeřem z Mostu lépe, než mladší kategorie. V zápase rozhodla druhá třetina, kde dali kluci šest gólů a tím si vytvořili náskok a v poklidu dohráli úvodní kolo soutěže.

(více a fotografie - ZDE)

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.