14.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: O první body Baník zabojuje v Ústí nad Labem

Po nevydařeném domácím utkání s Prostějovem Baník vyrazí na sever Čech, kde se utká s ústeckým Slovanem. Utkání startuje ve středu v 18:00.

Stejně jako sokolovští vyšel Slovan v prvním kole Chance ligy bodově na prázdno. V Třebíči šel sice vv 7. minutě brankou Trávníčka dovedení, ale nakonec prohrál 5:2. „Dlouho to bylo vyrovnané utkání a šancí bylo po málu. Rozhodlo to, že jsme byli osmkrát vyloučeni a domácí tato vyloučení dokázali potrestat. Zbytek zápasu si po té už zkušeně pohlídali,“ shrnul utkání trenér Slovanu Jaroslav Roubík. V brankovišti by měl dostávat hodně prostoru Petr Hamalčík, který za Slovan chytal už loňskou sezonu. Jeho výkonu mu vynesli angažmá v extraligové Energii, která ho poslala hned zpět na sever v rámci střídavých startů. Do obrany získali svěřenci Jaroslava Roubíka velké jméno v podobě Jakuba Trefného z Kadaně, který bude letos atakovat hranici 1000 zápasů v druhé nejvyšší soutěži. Další posilou je nám dobře známý Petr Prindiš, který zamířil do Slovana po konci v Baníku a zítra ho tak bude čekat pikantní duel. Ze Sokolova dorazil také David Tůma, který by měl vylepšit svou produktivitou zvýšit útočnou sílu. V rámci střídavých startů z Kladna bude v Ústí působit i Vítězslav Bílek. Po loňském 12. místě budou ústečtí určitě pokukovat po lepším umístění.

SK Horácká Slavia Třebíč 5:2 HC Slovan Ústí nad Labem

Branky: 15. Michálek (Ferda, Křehlík), 34. Střondala (Nedvídek), 45. Šťovíček (Psota), 50. L. Bittner (Hunkes, Psota), 60. Dočekal (Burian, L. Doudera) – 7. Trávníček (Vrdlovec), 34. Severa (O. Bláha)

Sestava: Bláha – Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, L. Chalupa, Přindiš, Záruba, Vladimír Brož – Trávníček, Vrdlovec, Tůma – Š. Bláha, Milfait, D. Tůma – Severa, O. Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák, Jouza

Baníku první ostrý zápas sezony vůbec nevyšel a i přes to, že měl v utkání několik velkých příležitostí, prohrál s Prostějovem jednoznačně 0:5. Utkání navíc nedohrál klíčový obránce Jan Pohl, který po páté brance hostí zůstal po nezaviněné srážce s protihráčem ležet na ledě v nehokejové pozici a jeho start v dalším utkání je zatím nejistý. Naopak je jisté, že do sestavy se po zranění vrací kapitán Tomáš Rohan. V loňské sezoně se Baník utkal se Slovanem dvakrát a pokaždé z toho bylo vítězství domácího týmu. V prosinci doma Baníkovci zvítězili 3:1, když o výsledku rozhodli tři branky v rozmezí třiasedmdesáti vteřin, o které se postarali Kverka, Prymula a Kropáček. V únorovém utkání ústečtí vedli v 5. minutě už 3:0, Baníku se podařilo ještě srovnat na 3:3, ale nakonec z toho byla prohra v poměru 6:4 pro domácí. „Mrzí nás nezvládnuté domácí utkání, které musíme rychle hodit za hlavu a v Ústí se vrátit k naší hře, kterou jsme předváděli v přípravě. Slovan má zkušené mužstvo, proto musíme hrát vzadu bez chyb a proměňovat šance, do kterých se dostaneme. Věřím, že předvedeme lepší výkon a dokážeme v Ústí bodovat,“ řekl k následujícímu utkání Jaromír Kverka. Držte Baníku palce v souboji o první letošní body. Utkání startuje v 18:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem

HC Baník Sokolov 0:5 HC LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 4. J. Kloz (M. Novák), 15. P. Beránek (J. Kloz, Mrázek), 24. T. Jáchym (P. Krejčí, Vala), 42. Jiránek (Vala, P. Krejčí), 46. P. Beránek (Mrázek, T. Jáchym)

Sestava: Habal – Klikorka, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Jeřábek, Kulhánek, Rulík – Vracovský, Kverka, Šik – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šmerha, Pořízek, M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Křemen
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.