17.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Druhým soupeřem na domácím ledě bude Havířov

Baníkovce čeká v rámci 3. kola Chance ligy domácí zápas s týmem AZ Heimstaden Havířov. Podaří se hráčům poprvé vyhrát před vlastními fanoušky? Utkání startuje v sobotu v 17:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Havířovu se vstup do sezony vůbec nepovedl. Po úvodním výprasku na Slavii, kde svěřenci Jiřího Režnara utrpěli nechvalně známou desítku, jim nevyšel ani první domácí zápas, který prohráli s Třebíčí 0:4. „ Na soupeře jsme se připravovali, něco jsme si před zápasem řekli a chtěli jsme eliminovat situace, které nastaly v zápase se Slavií. Hokej je kolektivní hra, a pokud si něco řekneme, tak to musíme plnit. I když jsme ve druhé třetině parádně ubránili dvojnásobné oslabení, tak Třebíč hrála ve třetí třetině velice zodpovědně. Hráči po obdrženém gólu dali hlavy mezi ramena a už jsme nedodržovali náš systém,“ zhodnotil zápas Režnar. Po odchodu Aleše Stezky do Vítkovic a Dominika Groha do Znojma, vytvořil Havířov úplně nový brankařský tým. Z Jihlavy dorazil Tomáš Fučík, ze Zlína Michal Kořenek a dvojici brankařů doplnil Jan Lukáš z Olomouce. Vylepšit obrannou činnost by měl zejména Tomáš Pastor, který loni nastupoval za ambiciózní Porubu. Dalším známým jménem je Tomáš Valenta, jenž loni stihl odehrát 50 zápasů za Olomouc s bilancí 1+4. Ze Vsetína dorazila útočná dvojice Lukáš Bednář a Antonín Pechanec a zejména druhý jmenovaný by měl patřit k tahounům týmu. Do Havířova se také po dvou letech vrátil produktivní Radek Veselý. Ten dorazil z Frýdku Místku a zabojoval o místo také v kádru třineckých Ocelářů, za které odehrál 5 zápasů.

AZ Heimstaden Havířov 0:4 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 27. Michálek (Ferda, Křehlík), 47. Vodný, 50. Dočekal (Burian), 59. Krliš (Střondala, Nedvídek)

Sestava: Kořének – Valenta, Chroboček, Mrowiec, Lytvynov, Pastor, Kabelka, M. Hlaváč – Dostálek, Hudeček, Kunc – R. Veselý, Pechanec, L. Bednář – M. Hrubec, Maruna, Mrva – Damašek, Krupa

Po úvodní prohře s Prostějovem Baník dokázal naplno bodovat v souboji s ústeckým Slovanem. Baníkovcům vyšla zejména druhá třetina, ve které využil dvě přesilové hry Honza Novák a jednu branku přidal i Vít Jiskra. Důvěru v brance dostal Oldřich Cichoň a ten se trenérům odvděčil jistým výkonem. „Chytalo se mi dobře. V první třetině na mě šlo dost střel, takže jsem se rychle dostal do zápasu. Mrzí dva inkasované góly, myslím, že jsem je mohl chytit, ale hlavní je, že se nám podařilo zvítězit. Hrát v Ústí je vždycky náročné, protože je doma silné. Navíc mají hodně velké hřiště, takže se na to těžko zvyká, ale kluci to zvládli výborně,“ zhodnotil svůj výkon a zápas mladý brankař, který už vyhlíží další utkání: „Příští zápas s Havířovem bude náročný jako každý jiný. Navíc letos ještě nebodovali, takže budou chtít vyhrát. Když předvedeme výkon jako v Ústí, tak věřím, že zápas zvládneme.“ Minulou sezonu má Baník s Havířovem dobrou bilanci, dokázal totiž vyhrát oba zápasyNejprve v Havířově 1:2 a v domácí odvetě 4:3. Utkání startuje v sobotu od 17:00 na zimních stadionu v Sokolově.

HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 HC Baník Sokolov

Branky: 36. J. Drtina (Trávníček, Tůma), 44. Trávníček (J. Drtina), 55. O. Bláha (Ouřada, L. Chalupa) – 32. J. Novák (Vracovský), 34. J. Novák (Šik, J. Pohl), 38. Jiskra (Jurčík), 44. Kverka (Vracovský, Pořízek)

Sestava: Cichoň – A. Rulík, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Kadeřávek, Kulhánek, Klikorka – Vracovský, Kverka, Pořízek – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, Rohan, M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Šmerha

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.