21.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník vyráží směr Frýdek-Místek

Ke svému druhému venkovnímu utkání v základní části zajíždí baníkovci do Frýdku-Místu, kde se od 18:00 utkají v hale Polárka s místními Rysy.

Frýdek má na svém kontě pouze jeden bod, který získal v prvním kolem za prohru v Litoměřicích 4:3 po prodloužení. Naposledy se Rysy představili na ledě Třebíče, kde prohráli 4:2. „Diváci mohli vidět rychlý, svižný zápas, ale zároveň zasloužené vítězství domácích. Rád bych zmínil výtečné výkony brankářů na obou stranách. V první třetině jsme udělali spoustu chyb, měli jsme hodně odevzdaných puků. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, dali jsme gól na 1:1. Měli jsme spoustu šancí a donutili jsme soupeře chybovat, bohužel jsme tyto šance nevyužili. Ve třetí třetině jsme na začátku dostali další branku, a to už se pak hrálo těžce,“ zhodnotil zápas trenér Frýdku Mojmír Trličík. Novými tvářemi v brankovišti se stali Frederik Foltán z Poruby a Juraj Šimboch, který naposledy působil v polských Katovicích. Do obrany se podařilo podepsat tři pro Chance ligu známá jména. Z Jihlavy přestoupil Daniel Krenželok, po konci v Porubě podepsal Jakub Teper a třetím do party je přerovský Mikuláš Zbořil. Do týmu se také připojil polský obránce Bartosz Ciura. Dalšími dvěma hráči s polským pasem jsou Alan Lyszczarczyk, který už je pro české fanoušky známým jménem, protože se snažil prosadit v Litvínově a Karlových Varech a také Filip Komorski. Z Českých Budějovic dorazil Vít Christov a neposlední řadě také zkušený Roman Szturc, jenž naposledy působil v Havířově.

SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 HC Frýdek-Místek

Branky: 8. L. Bittner (Psota, L. Doudera), 37. Michálek, 42. Krliš (M. Furch, Vodný), 54. Krliš (Vodný, M. Furch) – 23. Christov (Šedivý, Zbořil), 43. R. Szturc (Šedivý, Teper).

Sestava: Foltán – Teper, Zbořil, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek, Z. Malík – Šedivý, David Bartoš, R. Szturc – Martynek, Komorski, Lyszczarczyk – Klimša, Peterek, Christov – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško

Poslední utkání Baníku nevyšlo. Zápas s Havířovem měl dobře rozehraný, ale nakonec bral jen jeden bod za prohru v prodloužení „Ztráta s Havířovem nás mrzí. Vedli jsme o dvě branky a měli i šance na zvýšení skóre. Navíc se nám nedařilo v přesilových hrách, ve kterých se většinou zápasy rozhodují,“ zhodnotil zápas Tomáš Rohan. „Chceme vyhrát každý zápas, takže z Frýdku chceme dovézt plný počet bodů a napravit zaváhání s Havířovem. Když se nám nebude dařit herně, tak musíme výsledek urvat tvrdou prací,“ dodal kapitán k zápasu s Frýdkem Místkem. Baník nemá s následujícím soupeřem vůbec dobrou bilanci. Od návratu do Chance ligy s ním odehrál osm utkání a dokázal jen jednou zvítězit. V minulé sezoně baníkovci prohráli na domácím ledě 1:5, když se jediným úspěšným střelcem stal Otakar Šik. Na ledě Rysů Baník prohrál 6:2 a dvě branky sokolovským vstřelil Vojtěch Tomi, který už v současné době bojuje v našem dresu. Vylepší si baníkovci s Frýdkem nelichotivou bilanci v zítřejším utkání?

HC Baník Sokolov 2:3p AZ Heimstaden Havířov

Branky: 5. Tomi (Jurčík), 9. Jiskra (Jurčík, Tomi) – 13. J. Doktor, 46. Hudeček (Mrowiec), 65. Dostálek (Pechanec)

Sestava: Cichoň – J. Novák, A. Rulík, Strejček, Vodička, Kadeřávek, Klikorka, Kulhánek – Pořízek, Kverka, Vracovský – Tomi, Jiskra, Jurčík – M. Sloboda, T. Rohan, Šik – Šmerha, Hašek, T. Jandus