27.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Na nábor přišel rekordní počet dětí

Přesně 37 dětí navštívilo náborovou akci Pojď hrát hokej.

Nedělní dopoledne na zimním stadionu patřilo těm nejmenším. HC Baník Sokolov ve spolupráci s Českým hokejem pořádal nábor v rámci projektu Pojď hrát hokej. A akce to byla úspěšná, plná zábavy, dětských úsměvů, hry a nadšení.

Letošní ročník se lišil od těch ostatních, a to nejen počtem účastníků. Do Sokolova totiž zavítali zástupci Českého hokeje, neboť HC Baník Sokolov byl vybrán jako jeden z klubů pro projektovou reportáž. Příchozí děti tak měly možnost poznat i maskota Českého hokeje Ťuka, který se skvěle doplňoval se sokolovským Falkem. Zároveň sokolovský nábor navštívil i trenér reprezentace do 20 let Karel Mlejnek, jenž se aktivně zapojil a pomáhal nejmenším s prvními krůčky na ledě.

Ale ani samotný klub HC Baník Sokolov se nenechal obsazením náboru zahanbit. Celou řadu mládežnických trenérů doplnila i sedmička hráčů sokolovského A-týmu. Nechyběl bývalý reprezentant Jan Novák, či kapitán Tomáš Rohan. Dalšími účastníky byli obránci Jan Pohl a Adam Rulík a útočníci Jaromír Kverka, Vojtěch Tomi a Vít Jiskra. A právě hráči A-týmu měli v náboru důležitou roli. Ihned po registraci si totiž převzali děti, a ještě na ochozu si s nimi na zahřátí zahráli hokej s tenisákem. Poté, když rodiče sledovali prezentaci k náboru, provedli děti zimním stadionem a ukázali jim svou šatnu. Svou pomoc pak hráči nabídli i během převlékání dětí do výstroje. Nábor měl přesah i mezi fanoušky, neboť se zapojil i „kotel Baníku“, který postaral o registraci a zajištění hudby.

Na ledě si příchozí děti převzali již samotní trenéři v čele s hlavním trenérem základny Ivanem Říhou, ale i nadále byli nápomocni hráči A-týmu a Karel Mlejnek. Děti tak měly zajištěn individuální přístup a všechna přichystaná stanoviště byla pokryta trenéry či hráči A-týmu. Na ledě nechyběly různé hry, práce s pukem, střelba na bránu a pro úplné začátečníky nesměly chybět ani hrazdičky, které jim pomáhaly v bruslení. Mnoho dětí však během hodiny hrazdičku odložilo a již během prvního tréninku zkoušeli zájemci o hokej bruslit bez podpory.

Hodina na ledě kromě samotného herního tréninku přinesla i ukázkový zápas hráčů 4. tříd, tedy hokejistů, kteří před několika lety stejným náborem prošli. Dětem se celé dopoledne velmi líbilo a našli se tací, kteří z ledové plochy odcházeli opravdu neradi.

Celkově se nedělní nábor přihlásilo 37 dětí, což je pro Baník rekordní počet v celé historii Pojď hrát hokej v Sokolově. Rodiče obdrželi všechny potřebné informace a pevně věříme, že se s dětmi uvidíme na dalším tréninku základny. Ta trénuje v úterý a ve čtvrtek od 16:45 do 17:45 a v sobotu od 08:45 do 09:45. A protože Baník má nábor celoroční, přijít mohou i další děti, včetně těch, kteří se ze zdravotních důvodů v neděli nemohli zúčastnit. I nadále hlavní trenér základny Ivan Říha je připraven zodpovědět jakýkoliv dotaz (e-mail: riha@hcsokolov.cz, tel.: 607 117 448)

Závěrem je na místě poděkovat Českému hokeji za návštěvu. Všem zúčastněným, ať již trenérům, hráčům A-týmu, fanouškům Baníku či maskotům za pomoc při zajištění náboru. A poděkování zaslouží také děti, které byly naprosto úžasné a stejně tak skvělí byli i jejich rodiče. Pevně věříme, že jsme se v neděli neviděli naposled…

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.