29.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Projekt VTM pokračuje i se zástupci Baníku

Po soutěžích mládeže se také znovu rozjel projekt Výchovy talentované mládeže. V krajském výběru má své zástupce také Baník.

Projekt nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích si dává dva stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.

V každém kraji se takto bude minimálně jednou měsíčně scházet 23 nejtalentovanějších hokejistů, kteří vždy absolvují krátké soustředění pod vedením těch nejlepší mládežnických trenérů. Několikrát ročně pak hráči odehrají turnaje se stejně starými soupeři z ostatních krajů.

Podmínkou účasti je výkonnost, vzorný přístup hokeji a prospěch. Pokud se totiž výjimečně kemp bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, škola se může rozhodnout a mladého hokejistu neuvolnit.

Do nominace VTM U14 byli z Baníku nominováni následující hráči: Radek Novák, František Nešvera, Matěj Bauer, Dominik Skála, Matyáš Šedivec a Aleš Moulis. Za VTM U15 pak klub budou zastupovat Filip Fišer, Václav Dobřemysl, Adam Hanek, Denis Keprta a David Sztolarik. Asistentem trenéra výběru U15 je pak Radim Zbránek.