29.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Projekt VTM pokračuje i se zástupci Baníku

Po soutěžích mládeže se také znovu rozjel projekt Výchovy talentované mládeže. V krajském výběru má své zástupce také Baník.

Projekt nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích si dává dva stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.

V každém kraji se takto bude minimálně jednou měsíčně scházet 23 nejtalentovanějších hokejistů, kteří vždy absolvují krátké soustředění pod vedením těch nejlepší mládežnických trenérů. Několikrát ročně pak hráči odehrají turnaje se stejně starými soupeři z ostatních krajů.

Podmínkou účasti je výkonnost, vzorný přístup hokeji a prospěch. Pokud se totiž výjimečně kemp bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, škola se může rozhodnout a mladého hokejistu neuvolnit.

Do nominace VTM U14 byli z Baníku nominováni následující hráči: Radek Novák, František Nešvera, Matěj Bauer, Dominik Skála, Matyáš Šedivec a Aleš Moulis. Za VTM U15 pak klub budou zastupovat Filip Fišer, Václav Dobřemysl, Adam Hanek, Denis Keprta a David Sztolarik. Asistentem trenéra výběru U15 je pak Radim Zbránek.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.