12.10. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Sedmá třída si vyšlápla na Litvínov

Cenný skalp získali sedmáci, kteří na domácím ledě porazili Litvínov 7:2.

Před utkáním byli favority hosté, kteří dosud ztratili body jen jednou. Baník naopak v dosavadním průběhu Ligy mladších žáků pouze jednou vyhrál. Prognózy však začaly brát za své již od samého začátku. Domácí hráči velmi dobře bruslili, dodržovali taktické pokyny, rychle střídali a chtěli hrát s pukem. Odměnou jim byla první branka, kterou zaznamenal Tobiáš Beran. I poté Baník předváděl velmi slušný hokej a vypracoval si několik šancí, které však pochytal litvínovský brankář Pinc. Směrem dozadu byl Baník zodpovědný a co obranou prošlo, pochytal spolehlivý Vojtěch Švejda.

Druhá třetina byla ze strany Baníku ještě lepší. Hráči svého soupeře přehrávali, pouze nedokázali svou převahu vyjádřit góly. Litvínov totiž držel brankář Pinc. Ten však v polovině zápasu vystřídal a během pěti minut Baník přidal další tři branky. Nejprve se trefil Tommy Hirth, po něm Jiří Lexa a úspěšnou pětiminutovku zakončil svým gólem Petr Kukla. A protože na druhé straně svůj tým Švejda podržel, odcházel Baník do kabin se čtyřbrankovým vedením.

Třetí třetina byla na branky nejbohatší. Ve 45. minutě navýšil vedení Baníku Damir Iuzeev. Teprve poté se prosadili i hosté, za které skóroval Petr Štrach. Stav 5:1 vydržel až do 55. minuty, kdy to byli znovu domácí, kteří slavili další gól. Úspěšným střelcem byl tentokrát Dominik Bubenščikov. O vítězi již bylo jasno, ale Baník přidal ještě jeden gól v podání Tommyho Hirtha, který se prosadil podruhé v utkání. Poslední slovo sice měli hosté, kdy Jiří Havrilák upravil na 7:2, ale to nemohlo domácím vzít radost z vítězství.

Baník podal v utkání velmi dobrý kolektivní, disciplinovaný výkon. Hráči dodržovali taktiku a šli za vítězstvím víc než soupeř. Pokud v podobném duchu a nasazení budou pokračovat i v dalších zápasech, odměna se jistě dostaví.

Za zmínku stojí i kvalitní výkon začínajících rozhodčích Samuela Ondrejky a Šimona Mlejnka.

Góly a asistence: 06:26 Beran, 32:27 Hirth (Kursa), 37:12 Lexa, 37:44 Kukla (Rybár, Gregor), 44:05 Iuzeev (Resanzew), 54:30 Bubenščikov (Resanzew), 58:45 Hirh (Lexa) – 46:58 Štrach (Valenta), 59:42 Havrilák (Jeřábek, Rubeš)

Sestavy:

HC Baník Sokolov: V. Švejda – P. Švejda, R. Gregor, Resanzew, Slavík, Ruml, Iuzeev – Kukla, Rybár, Beran, Lexa, Kursa, Hirth, Bubenščikov

HC Verva Litvínov: Pinc (29. Holzknecht) – Brabec, Kočí, Jarůšek, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl – Mácha, Rubeš, Sýkora, Valenta, Havriljak, Štrach, Vohryzka, Vlček

Trenér Marek Brzobohatý: Dnešní zápas naší sedmé třídě vyšel náramně, hráči hýřili pohybem a šancí bylo požehnaně, jen ta produktivita v první třetině scházela. Na druhou stranu je potřebu vyzdvihnout disciplínu týmu, kdy bylo pouze jedno vyloučení v závěru utkání a tím nedávali soupeři možnost přesilovek. Po zásluze byli všichni hráči za svůj výkon pochváleni.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.