12.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Dalším soupeřem na domácím ledě bude Poruba

Po neúspěšném výjezdu na led Vsetína, kde baníkovci prohráli 3:1, čeká Baník ve středu od 18:00 na domácím ledě Poruba, která podle předsezonních prognóz patří k favoritům soutěže.

Zatím tým z Poruby na začátku sezonu trochu tápe. Svěřenci trenérů Jiřího Šejby a Davida Moravce jsou na 11. místě když za 9 zápasů posbírali 13 bodů při skóre 26:27. Poslední zápas odehrál TORAX na svém ledě se suverénní Třebíčí a prohrál 1:2 na nájezdy. „Myslím, že Třebíč je nejlepší soupeř, který tady hrál. Jsou teď v pohodě díky tomu, že mají náskok. My jsme se snažili přizpůsobit tomu, co nám zůstalo - některé hráče máme zraněné, některé nemocné. A měli jsme zbytečně hodně vyloučených. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas. Ve třetí třetině šlo vidět, že jsme si šli za gólem a ten bod jsme si určitě zasloužili. V prodloužení jsme měli šance, jeli jsme sami na bránu, jenže Jekel patří k dobrým gólmanům. Je to určitě škoda, sahali jsme i po druhém bodě, v penaltách se našim střelcům podařilo góly dát, chtělo to i něco pochytat,“ zhodnotil zápas Jiří Šejba. Jasnou brankařskou jedničkou je jako loni lotyšský veterán Ervins Muštukovs. Před sezonou se podařilo sehnat i novou brankařskou dvojku, kterou se stal Adam Brízgala z Kladna. Mezi obránci je nejvíc vidět nám dobře známý Michal Houdek, který do Poruby přišel po konci v Plzni. Vysoký obránce prožívá výborný start sezony, protože má na svém kontě už šest bodů (1+5). Do obrany se podařilo získat i Jakuba Husu, který loni zazářil v dresu Kolíne, kde posbíral celkem 32 kanadských bodů! V bodování útočníků jsou mezi prvními čtyřmi hráči hned tři letní posily. Tomáš Guman dorazil z Kladna a je nejproduktivnějším hráčem týmu (2+10). Druhý je vysoký forvard Pavel Jenyš, kterého Torax získal po konci ve slovenských Košicích. Zajímavým jménem je také jednadvacetiletý kanadský útočník Samuel Bitten, který naposledy působil ve švédském Sodertajle. Poruba má od nové sezony i nového kapitána, jímž se stal karlovarský odchovanec Michal Vachovec, který po třech letech v Polsku vrátil na česká kluziště. Poslední akvizicí je kontroverzní slovenský talent Martin Réway. Ten nastoupil zatím ke dvou zápasů a připsal si dvě přihrávky.

HC RT TORAX Poruba 2011 1:2sn SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 55. Bitten (Guman, Houdek) – 40. Střondala (Stehlík, Nedvídek), rozh. náj. Forman.

Sestava: Muštukovs – Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec – Hrníčko, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Häring, Hotěk, Gřeš – Kanko, Toman, Brodek.

Baník čeká v příštím domácím utkání Poruba, proti které budou chtít sokolovští hokejisté vylepšit svou domácí bilanci. Z patnácti možný bodů doma, získal Baník pouze čtyři. V posledním zápase baníkovci bojovali o body ve Vsetíně, ale domů se vraceli s prázdnou. „O zápase rozhodla první třetina, kterou jsme odehráli velice špatně. Pokud chceme s tak kvalitním soupeřem uspět, musíme podat nadstandartní výkon po celých šedesát minut, což se nám ve Vsetíně nepodařilo,“ zhodnotil vystoupení na Lapači trenér Martin Štrba. K zápasu se vrátil také jediný úspěšný střelec v zápase Denis Zeman: „Přijeli jsme s tím, že chceme dobře vstoupit do zápasu a to se nám bohužel moc nepodařilo. Ve druhé třetině jsme se snažili dorovnat, dali jsme gól na 2:1, ale hned jsme inkasovali a pak už to bylo těžké. Vsetín hrál dobře do obrany a nepouštěl nás do šancí.“ Loni Baník ve 4. kole doma s Porubou prohrál 2:3 a v lednové odvetě Sokolov díky brance Vracovského v prodloužení získal dva body za výhru 4:5.

VHK ROBE Vsetín 3:1 HC Baník Sokolov

Branky: 6. A. Zeman (M. Indrák, Berger), 15. D. Březina (A. Zeman, R. Vlach), 37. Hořanský (Vítek) – 29. D. Zeman (Kverka)

Sestava: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Vodička – Vracovský, Kverka, Šik – Jurčík, T. Rohan, Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – Křemen, Prošek, M. Sloboda