16.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Aktuální stav kádru A-týmu

Před utkáním v Přerově přinášíme informace o aktuálních změnách v kádru A-týmu.

V minulých zápasech z důvodu nemoci nenastoupili Karel KlikorkaVojtěch Tomi. Pro zranění nemohl zasáhnout do zápasů ani Radek Pořízek. Ostatní hráči pak byli mimo sestavu či na střídavých startech v HC Stadion Cheb. Mezi nemocnými v současné době je i Adam Křemen.

V týmu již není univerzál Tomáš Kulhánek, který v současné době po dohodě se Spartou Praha je na zkoušce v HC Slovan Ústí nad Labem, kde by mohl získat větší herní vytížení. V dresu Baníku se již neobjeví ani Vojtěch Kropáček, jenž dosud nastupoval za HC Stadion Cheb. Mladý útočník se bude naplno věnovat studiu na vysoké škole. Posledním odchodem je měsíční hostování Patrika Kadeřávka v HC Slavia Praha. V případě zájmu může být spolupráce pětadvacetiletého obránce se Slavii prodloužena.

V posledním kole za mateřský extraligový Litvínov nastoupil Jan Strejček, za HC Sparta Praha v Lize mistrů i v extralize Tomáš Jandus a Petr Hašek. V HC Stadion Cheb pak pravidelně nastupují Adam Křemen, Radek Prošek a David Novotný.

Vzhledem k lehkým zdravotním problémům mezi obránci Baníku se k týmu připojí osmnáctiletý obránce Tomáš Tomek z HC Sparta Praha.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.