19.10. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Od středy antigenní testy přímo u stadionu

Počínaje středečním utkáním s Vrchlabím budou mít fanoušci možnost se nechat testovat přímo u zimního stadionu před každým zápasem.

HC Baník Sokolov ve středu hostí soupeře z Vrchlabí. Premiérově budou mít fanoušci možnost se nechat otestovat na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů přímo u zimního stadionu. Negativní test (či doklad o očkování případně doklad o prodělání onemocnění covid-19) je nezbytný pro vstup na stadion.

Otestovat se mohou nechat všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Stejně jako na jiných odběrových místech se pojištěnci mohou nechat testovat antigenním testem jednou za 7 dní, PCR testem dvakrát do měsíce. V takovém případě je testování zdarma. V případě četnějšího testování si test hradí pojištěnec.

Platnost antigenního testu je 72 hodin.

Odběrové místo bude zřízeno před každým zápasem přímo před zimním stadionem. Testování by mělo být k dispozici již dvě hodiny před samotným zápasem.

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.