21.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
ROZHOVOR: Daniel Kružík

V krátkém rozhovoru si popovídáme s nejnovější posilou Danielem Kružíkem, který přišel v rámci dvouměsíční výměny z pražské Slavie za Tomáš Vracovského.

Dane, vítej v Baníku. Jak ses o výměně za Tomáše Vracovského dozvěděl?

Ahoj, o možnosti výměny jsem se dozvěděl již v sobotu po zápase s Litoměřicemi, řešil jsem to s agentem a rodinou jaké jsou možnosti a poté mi volal i pan Štrba. Následně jsme se domluvili, že bych šel na dva měsíce sem do Sokolova.

Jaká byla tvoje první reakce? Čekal si, že by něco takového mohlo přijít?

Jak říkám, od agenta jsem to věděl trochu s předstihem, takže jsem měl čas o tom popřemýšlet a probrat to s rodinou.

Když se koukneme na tvé letošní statistiky ze Slavie, máš v nich osm bodů. Individuálně to tedy nevypadá špatně, ale výsledkově se týmu nedařilo.

Začátek byl z naší strany velmi dobrý, vyhráli jsme pět ze šesti úvodních zápasů, takže jsme byli velmi spokojení, následně jsme hráli proti papírově už silnějším týmům a nám se postupně přestalo dařit a zápasy jsme prohrávali.

Co od této dvouměsíční výměny očekáváš?

Očekávám celkovou vzpruhu, s trenérem Štrbou jsme si řekli pár věcí včetně toho, co ode mě očekává a já se budu snažit nezklamat a podávat dobré výkony.

Sice jsi byl vyměněný do nového týmu, ale v kabině je několik tvých bývalých spoluhráčů ze Slavie a hlavně i trenér Štrba.

Určitě, část kluků znám dobře, takže to je dobrý začátek a co se týče ostatních kluků, se kterými jsem se seznamoval, tak musím říct, že bylo hned poznat, že je tu skvělá parta a všichni jsou velmi přátelští, což mi rozhodně hned první den moc pomohlo.

Jak si vnímal Baník Sokolov jako soupeře? Hrálo sem ti proti němu dobře nebo to nebyl tvůj oblíbený protivník?

Co se týče Sokolova, byl to pro mě vždy těžký soupeř. Hráči nikdy nevypustili jediný souboj a hráli urputně až do konce.

Za Baník už jsi stihl odehrát zápas proti Vrchlabí. Jak se ti hrálo a jak bys zápas zhodnotil?

Vrchlabí bylo velice nepříjemný soupeř. Dobře bruslili a hráli důrazně. Z naší strany to byl dobře zvládnutý zápas. Všichni kluci dřeli od začátku do konce a díky tomu máme tři body. Jsem rád, že se premiéra za Baník takhle povedla.

Máš jedinečnou možnost se představit fanouškům Baníku. Jak by ses popsal jako hráč? Co máš kromě hokeje rád?

Co se týče mě jako hráče tak si myslím, že jsem bruslivý typ, rád si spíš nahraji, než abych tahal puk sám. Mám rád kombinační hokej. A kromě ledu rád trávím čas na tenise, nebo golfu a samozřejmě se svými přáteli a přítelkyní.