24.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW:  V cestě za třetí výhrou v řadě se Baníku postaví Slavie

PREVIEW: V cestě za třetí výhrou v řadě se Baníku postaví Slavie

Na cenné vítězství z litoměřického ledu budou chtít navázat sokolovští hokejisté v pondělním domácím duelu s týmem HC Slavia Praha. Úvodní buly zápasu je naplánováno na 18:00.

Po skvělém vstupu do sezony, kdy Slavia po prvních šesti zápasech měla na svém kontě 15 bodů za výhry nad Havířovem (10:4), Frýdkem Místkem (5:3), Benátkami (4:2), Šumperkem (5:4) a Kadaní (6:1) se nyní tým z hlavního města trápí. Slávisté mají sedm proher za sebou a propadají se tabulkou dolů. Naposledy bodovali 29.9. v Kadani. Na nezdary Slavie reagovalo vedení a během října přivedlo několik nových hráčů. Do branky přišel v rámci střídavých startů Dominik Pavlát z Plzně, do obrany se připojili Hakon Nilsen (Kladno) a David Štich (České Budějovice). Do dresu sešívaných zamířil také náš Patrik Kadeřávek, který v této sezoně nedostával tolik příležitostí v dresu Baníku a Martin Weindhold, který naposledy působil v Ústí nad Labem, ale je kmenovým hráčem Energie. Poslední změnou je trade Daniela Kružíka za Tomáše Vracovského. Hráče tak v pondělí čeká duel proti svým nedávným spoluhráčům. V loňské sezoně se Slavie mohla opírat o vyrovnanou dvojici brankařů, kterým se letos zatím moc nedaří. Martin Michajlov má úspěšnost zákroků 85,98% a Roman Málek 89,36%. Mezi obránci vyčnívá Daniel Krejčí, který má na svém kontě 13 bodů (3+10). Slavii se zatím nedaří bodově, ale skvělou sezonu prožívá Tomáš Knotek, který je zatím nejproduktivnějším a hráčem i nejlepším střelcem Chance ligy (12+11).

HC Slavia Praha 2:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 46. T. Knotek, 56. R. Všetečka (Mikuláš Hovorka, Vracovský) – 20. Psota (L. Bittner, Šťovíček), 30. L. Doudera (Psota, Šťovíček), 32. Kusko (M. Zabloudil, Tureček)

Sestava: M. Michajlov (32. R. Málek) – Barák, Weinhold, Kadeřávek, Veber, T. Duda, R. Havel, Mikuláš Hovorka – T. Knotek, P. Machač, T. Pšenička – Poletín, Žejdl, M. Ondráček – Vracovský, Vlček, R. Všetečka – J. Doležal, Kern, Šteiner

Po domácí výhře s Vrchlabím Baník vyloupil Kalich arénu v Litoměřicích a jako první tým v letošní sezoně tam dokázal získat tři body. Cenný skalp druhého týmu zhodnotil trenér Martin Štrba: „Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, i když to byla trochu přestřelka. Druhou třetinu jsme odehráli hodně oslabení a soupeř dokázal vyrovnat. Třetí třetina byla z našeho pohledu povedená. Dali jsme rozhodující gól a přečkali i závěrečný tlak. Chtěl bych klukům poděkovat za předvedený výkon.“ K utkání se vrátil také dvougólový střelec Ondřej Jurčík, který svůj první vstřelil hned po osmadvaceti vteřinách: „Tenhle zápas byl pro nás důležitý a jsem rád, že jsme ho zvládli. Narazili jsme na silného soupeře a přesvědčili se, že se můžeme rovnat s každým. Odehráli jsme náročný zápas plný osobních soubojů a předvedli týmový výkon, který nás dovedl ke třem bodům. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás do Litoměřic přijeli podpořit.“ Hned v pondělí čeká baníkovce další utkání, ve kterém doma přivítají Slavii. K následujícímu zápasu byl útočník s číslem šedesát čtyři stručný: „Chceme navázat na poslední výkony a znovu vyhrát před domácím publikem.“ V přípravném období se Baník utkal se Slavií dvakrát a obě utkání skončili jeho výhrou. Sedmnáctého srpna doma baníkovci vyhráli 4:1 a v odvetě v Praze o týden později zvítězil 1:3. Přidá Baník třetí vítězství v řadě? Utkání se Slavií startuje v pondělí v 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

HC Stadion Litoměřice 4:5 HC Baník Sokolov

Branky: 6. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 11. Rouha (J. Jícha, Smola), 35. J. Jícha (Kottek, O. Procházka), 40. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha) – 1. Jurčík (Jiskra, Tomi), 6. Šmerha (J. Pohl, Šik), 7. Šik (Šmerha), 9. Jurčík (Tomi, Jiskra), 45. Šik

Sestava: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.