24.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW:  V cestě za třetí výhrou v řadě se Baníku postaví Slavie

PREVIEW: V cestě za třetí výhrou v řadě se Baníku postaví Slavie

Na cenné vítězství z litoměřického ledu budou chtít navázat sokolovští hokejisté v pondělním domácím duelu s týmem HC Slavia Praha. Úvodní buly zápasu je naplánováno na 18:00.

Po skvělém vstupu do sezony, kdy Slavia po prvních šesti zápasech měla na svém kontě 15 bodů za výhry nad Havířovem (10:4), Frýdkem Místkem (5:3), Benátkami (4:2), Šumperkem (5:4) a Kadaní (6:1) se nyní tým z hlavního města trápí. Slávisté mají sedm proher za sebou a propadají se tabulkou dolů. Naposledy bodovali 29.9. v Kadani. Na nezdary Slavie reagovalo vedení a během října přivedlo několik nových hráčů. Do branky přišel v rámci střídavých startů Dominik Pavlát z Plzně, do obrany se připojili Hakon Nilsen (Kladno) a David Štich (České Budějovice). Do dresu sešívaných zamířil také náš Patrik Kadeřávek, který v této sezoně nedostával tolik příležitostí v dresu Baníku a Martin Weindhold, který naposledy působil v Ústí nad Labem, ale je kmenovým hráčem Energie. Poslední změnou je trade Daniela Kružíka za Tomáše Vracovského. Hráče tak v pondělí čeká duel proti svým nedávným spoluhráčům. V loňské sezoně se Slavie mohla opírat o vyrovnanou dvojici brankařů, kterým se letos zatím moc nedaří. Martin Michajlov má úspěšnost zákroků 85,98% a Roman Málek 89,36%. Mezi obránci vyčnívá Daniel Krejčí, který má na svém kontě 13 bodů (3+10). Slavii se zatím nedaří bodově, ale skvělou sezonu prožívá Tomáš Knotek, který je zatím nejproduktivnějším a hráčem i nejlepším střelcem Chance ligy (12+11).

HC Slavia Praha 2:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 46. T. Knotek, 56. R. Všetečka (Mikuláš Hovorka, Vracovský) – 20. Psota (L. Bittner, Šťovíček), 30. L. Doudera (Psota, Šťovíček), 32. Kusko (M. Zabloudil, Tureček)

Sestava: M. Michajlov (32. R. Málek) – Barák, Weinhold, Kadeřávek, Veber, T. Duda, R. Havel, Mikuláš Hovorka – T. Knotek, P. Machač, T. Pšenička – Poletín, Žejdl, M. Ondráček – Vracovský, Vlček, R. Všetečka – J. Doležal, Kern, Šteiner

Po domácí výhře s Vrchlabím Baník vyloupil Kalich arénu v Litoměřicích a jako první tým v letošní sezoně tam dokázal získat tři body. Cenný skalp druhého týmu zhodnotil trenér Martin Štrba: „Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, i když to byla trochu přestřelka. Druhou třetinu jsme odehráli hodně oslabení a soupeř dokázal vyrovnat. Třetí třetina byla z našeho pohledu povedená. Dali jsme rozhodující gól a přečkali i závěrečný tlak. Chtěl bych klukům poděkovat za předvedený výkon.“ K utkání se vrátil také dvougólový střelec Ondřej Jurčík, který svůj první vstřelil hned po osmadvaceti vteřinách: „Tenhle zápas byl pro nás důležitý a jsem rád, že jsme ho zvládli. Narazili jsme na silného soupeře a přesvědčili se, že se můžeme rovnat s každým. Odehráli jsme náročný zápas plný osobních soubojů a předvedli týmový výkon, který nás dovedl ke třem bodům. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás do Litoměřic přijeli podpořit.“ Hned v pondělí čeká baníkovce další utkání, ve kterém doma přivítají Slavii. K následujícímu zápasu byl útočník s číslem šedesát čtyři stručný: „Chceme navázat na poslední výkony a znovu vyhrát před domácím publikem.“ V přípravném období se Baník utkal se Slavií dvakrát a obě utkání skončili jeho výhrou. Sedmnáctého srpna doma baníkovci vyhráli 4:1 a v odvetě v Praze o týden později zvítězil 1:3. Přidá Baník třetí vítězství v řadě? Utkání se Slavií startuje v pondělí v 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

HC Stadion Litoměřice 4:5 HC Baník Sokolov

Branky: 6. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 11. Rouha (J. Jícha, Smola), 35. J. Jícha (Kottek, O. Procházka), 40. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha) – 1. Jurčík (Jiskra, Tomi), 6. Šmerha (J. Pohl, Šik), 7. Šik (Šmerha), 9. Jurčík (Tomi, Jiskra), 45. Šik

Sestava: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda