8.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník mění obránce, přichází Mrowiec

Před reprezentační přestávkou se kluby HC Baník Sokolov a AZ Heimstaden Havířov dohodly na výměně obránců do 31. 1. 2022.

HC Baník Sokolov do svých řad vítá novou tvář. Tou se stává urostlý obránce Jaroslav Mrowiec z Havířova, který do Sokolova přichází výměnou za Patrika Kadeřávka. Havířovský odchovanec se svými parametry 195 cm/105 kg patří mezi defenzivní typy obránců. V letošní sezoně nastoupil třiadvacetiletý bek do šestnácti zápasů, ve kterých zaznamenal jeden gól a jednu asistenci.

Letošní sezona je již šestá, ve které Jaroslav Mrowiec nastupuje v Chance lize, bodově nejúspěšnější byl ročník 2019/2020, ve kterém téměř dvoumetrový obránce zaznamenal 2 góly a 6 asistencí.

Patrik Kadeřávek v Baníku působí od sezony 2018/2019. V letošním ročníku pak hostoval ve Slavii Praha, kde vstřelil jeden gól.

Platnost výměny je do 31. 1. 2022.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.