8.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník mění obránce, přichází Mrowiec

Před reprezentační přestávkou se kluby HC Baník Sokolov a AZ Heimstaden Havířov dohodly na výměně obránců do 31. 1. 2022.

HC Baník Sokolov do svých řad vítá novou tvář. Tou se stává urostlý obránce Jaroslav Mrowiec z Havířova, který do Sokolova přichází výměnou za Patrika Kadeřávka. Havířovský odchovanec se svými parametry 195 cm/105 kg patří mezi defenzivní typy obránců. V letošní sezoně nastoupil třiadvacetiletý bek do šestnácti zápasů, ve kterých zaznamenal jeden gól a jednu asistenci.

Letošní sezona je již šestá, ve které Jaroslav Mrowiec nastupuje v Chance lize, bodově nejúspěšnější byl ročník 2019/2020, ve kterém téměř dvoumetrový obránce zaznamenal 2 góly a 6 asistencí.

Patrik Kadeřávek v Baníku působí od sezony 2018/2019. V letošním ročníku pak hostoval ve Slavii Praha, kde vstřelil jeden gól.

Platnost výměny je do 31. 1. 2022.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.