16.11. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Ze Sparty míří do Baníku Daniel Přibyl

Útočné řady Baníku vítají velice zajímavou posilu. Z pražské Sparty přichází na střídavé starty útočník Daniel Přibyl. Nastoupit by měl už v domácím utkání s Frýdkem Místkem.

Pokud si chce člověk najít statistiky Daniela Přibyla, musí listovat až do března 2017. Tehdy totiž odehrál osmadvacetiletý forvard svůj poslední soutěžní zápas. Bylo to v AHL, v dresu týmu Stockton Heat, což je farma Calgary Flames. Od té doby ho trápily vleklé problémy s kolenem, se kterým musel několikrát na operaci.

Nyní má odchovanec píseckého hokeje možná poslední šanci na návrat do vrcholového hokeje. Po třech vynechaných sezónách chce znovu oblékat dres Sparty. Než však naskočí do extraligy, zkusí si zápasovou zátěž v Sokolově.

Máme se na co těšit. Do útoku přijde hokejista, který má odehráno 215 zápasů v extralize s bilancí 60 branek a 76 asistencí. Zahrál si za národní tým, pravidelně oblékal dres mládežnických reprezentačních výběrů. Se Spartou si zahrál hokejovou Ligu mistrů i Spenglerův pohár. V roce 2012 byl součástí juniorské reprezentace, kde se potkal na Mistrovství světa v týmu mimo jiné s Petrem Mrázkem, Tomášem Hertlem nebo Radkem Faksou.

Nezbývá než popřát Danielovi hodně štěstí, aby v Baníku konečně prolomil své zdravotní trápení a zase si užíval hokej naplno.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.