16.11. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Ze Sparty míří do Baníku Daniel Přibyl

Útočné řady Baníku vítají velice zajímavou posilu. Z pražské Sparty přichází na střídavé starty útočník Daniel Přibyl. Nastoupit by měl už v domácím utkání s Frýdkem Místkem.

Pokud si chce člověk najít statistiky Daniela Přibyla, musí listovat až do března 2017. Tehdy totiž odehrál osmadvacetiletý forvard svůj poslední soutěžní zápas. Bylo to v AHL, v dresu týmu Stockton Heat, což je farma Calgary Flames. Od té doby ho trápily vleklé problémy s kolenem, se kterým musel několikrát na operaci.

Nyní má odchovanec píseckého hokeje možná poslední šanci na návrat do vrcholového hokeje. Po třech vynechaných sezónách chce znovu oblékat dres Sparty. Než však naskočí do extraligy, zkusí si zápasovou zátěž v Sokolově.

Máme se na co těšit. Do útoku přijde hokejista, který má odehráno 215 zápasů v extralize s bilancí 60 branek a 76 asistencí. Zahrál si za národní tým, pravidelně oblékal dres mládežnických reprezentačních výběrů. Se Spartou si zahrál hokejovou Ligu mistrů i Spenglerův pohár. V roce 2012 byl součástí juniorské reprezentace, kde se potkal na Mistrovství světa v týmu mimo jiné s Petrem Mrázkem, Tomášem Hertlem nebo Radkem Faksou.

Nezbývá než popřát Danielovi hodně štěstí, aby v Baníku konečně prolomil své zdravotní trápení a zase si užíval hokej naplno.