19.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: O další vítězství se Baník popere v Benátkách

Baník z posledních čtyř zápasů posbíral 11 bodů a o prodloužení série se pokusí v Benátkách, kde nastoupí v sobotu od 17:00 k zápasu 22. kola Chance ligy.

Benátky se podle předsezonních prognóz měli pohybovat ve spodních patrech tabulky a svou roli plní. Po hrůzostrašném začátky, kdy prohráli šest úvodních utkání, se tým Valdemara Jiruše trošku vzpamatoval. Zatím je z toho 28 bodů, za které patří Benátkám 14. pozice. Naposledy benátští prohráli na ledě Třebíče 5:0. „Utkání pro nás začalo špatně. V první třetině jsme prohrávali 3:0, kdy jsme dostali jeden gól z před brankového prostoru a dva z rychlých kontrů. Hrát v Třebíči po první třetině s výsledkem 3:0 je těžké. Zkoušeli jsme se zápasem ještě něco udělat ve druhé a třetí třetině, ale domácí se chytře do ničeho moc netlačili. Hrála dobře odstoupenou obranu a střední pásmo, takže jsme se k ničemu zásadnímu nedostali. Ač byl počet střel vyrovnaný, vypadali jsme druhou a třetí třetinu jako aktivnější tým, ale Třebíč to odehrála dobře a disciplinovaně. Třebíč dnes byla efektivnější a postupně dala pět branek. Vůbec nechtěla druhou a třetí třetinu otevřít hru, hráli v tomto výborně,“ shrnul zápas asistent trenéra Antonín Nečas. V brankovišti mají Benátky tři brankaře, kteří odchytali shodně sedm zápasů. Z trojice Jaroslav Pavelka, Daniel Král a Matěj Žajdlík je na tom statisticky nejlépe první jmenovaný, který má průměr inkasované branky na zápas 2,27 a úspěšnost zákroků 91,21%. Z obránců posbíral nejvíc bodů Daniel Bukač (1+4) a v závěsu za ním je zkušený Petr Kolmann (0+4). Nejproduktivnějším hráčem týmu je dvanáctibodový Sebastian Čederle (8+4). O dva body méně má veterán Antonín Dušek (5+5) a Jakub Rychlovský (3+7), kterému na zisk deseti bodů stačilo pouhých 11 zápasů. Zajímavostí je, že tým Benátek je nejhorší ve statistice využití přesilovek, ale naopak nejlepší při hře v oslabení.

SK Horácka Slavia Třebíč 5:0 HC Benátky nad Jizerou

Branky: 8. L. Bittner (Tureček, Dočekal), 16. Gajarský (Vodný, M. Zabloudil), 18. Dočekal, 51. L. Bittner (Vodný, Hunkes), 59. L. Bittner (Střondala, Hunkes)

Sestava: Žajdlík (21. D. Král) – Aubrecht, Žůrek, J. Šedivý, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Daniel Špaček, Dušek, J. Šír – Jiruš, Čederle, Pabiška – Wiencek, Jansa, Klapka – E. Čermák, Kalaj, Křepelka

Baníkovci si dokázali v první domácím zápase po reprezentační přestávce po brankách Šmerhy, Kuťáka a Jiskry porazit Frýdek Místek 3:0. V brance předvedl skvělý výkon Adam Beran, který musel o čisté konto bojovat až do posledních vteřin, ve kterých vychytal dvě velké šance hostů. K utkání se vrátil Daniel Kružík: „S Frýdkem jsme odehráli náročný zápas, ale to v této sezoně jsou těžké všechny zápasy. Letos je liga hodně vyrovnaná a proto si nemůžeme dovolit vypustit žádný zápas. Frýdek přijel k zápasu o den dřív, takže neměl za sebou dlouhou cestu a o to důležitější bylo, jak do zápasu vstoupíme. Dali jsme první gól, Adam Beran zachytal výborně a předvedli jsme týmový výkon, což nás dovedlo k vítězství. Navíc po dlouhé době nastoupil k zápasu Daniel Přibyl, který odehrál velice dobrý zápas a jsem rád, že se nám podařilo vyhrát i kvůli němu.“ Sokolovský forvard se už stejně jako celý tým připravuje na sobotní zápas v Benátkách: „Na Benátky se musíme připravit stejně jako na jakýkoliv jiný zápas. Je to mladý tým, který má rychlé a bojovné hráče. Nikdo z nich nevypustí žádný souboj, o to lépe se musíme koncentrovat, abychom podali dobrý výkon a pokračovali na vítězné vlně.“ V zářijovém utkání Baník dokázal Benátky porazit, i když prohrával už od 4. minuty po brance Duška. Srovnat dokázal ještě v první třetině Vracovský gólem v přesilovce. Ve 23. minutě dal Jurčík na 2:1 a ve 37. minutě to byl opět Vracovský, který vstřelil druhý přesilovkový gól. Tečku za výsledkem udělal ve 45. minutě Petr Hašek, který upravil na konečných 4:1.

HC Baník Sokolov 3:0 HC Frýdek Místek

Branky: 11. Šmerha (Pohl), 28. Kuťák (Jurčík), 59. Jiskra (Pořízek, Jurčík)

Sestava: A. Beran - Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Mrowiec - Jurčík, Jiskra, Tomi - D. Přibyl, Kverka, Kružík - Pořízek, T. Rohan, Šmerha - Křemen, Kuťák, M. Sloboda