19.11. 2021 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Charitativní týden Chance ligy s účastí Baníku

I letos se HC Baník Sokolov zapojí do Charitativního týdne Chance ligy. Proběhne sbírka věcí pro Denní centrum Žirafa

Již pátý ročník Charitativního týdne Chance ligy odstartoval ve středu 17. listopadu a potrvá do další středy, tedy do 24. listopadu. A právě v tento den Baník na svém ledě přivítá Kolín. Stejně jako ostatní kluby, i Baník se do projektu zapojí.

Ve středu 24. 11. 2021 se totiž na zimním stadionu uskuteční sbírka pro Denní centrum Žirafa, které se v nedávné době přestěhovalo z Nového Sedla do Karlových Varů, kde je potřeba prostory vybavit například nábytkem. Denní centrum však postrádá i další věci, a právě těmi může klub, ale i příznivci Baníku přispět. Tímto žádáme naše příznivce, aby přispěli do sbírky hygienickými potřebami, kapesníky, toaletními papíry, ubrousky, potřebami na úklid či například ručníky nebo povlečením či jinými věcmi. Prosíme však fanoušky, aby nenosili plyšáky.

Místo pro sbírku bude před pokladnami. Následně pak budou potřeby odvezeny do Denního centra Žirafa.

Kromě sbírky při Charitativním týdnu Chance ligy probíhá i aukce. Do ní Baník věnoval dres z loňské sezony s podpisy hráčů. Výtěžek této aukce pak poputuje na konto projektu Klokánek Fondu ohrožených dětí. Odkaz na aukci – ZDE.

HC BANÍK SOKOLOV – SC KOLÍN, středa 24. 11. 2021, 18:00

SBÍRKA PRO DENNÍ CENTRUM ŽIRAFA

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.