21.11. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
3. třída má zase sebou další turnaj všestrannosti

Další turnaj ve třech sportech mají za sebou sokolovští třeťáci. Tentokrát se soutěžilo v hokeji, futsale a přetahované.

Po měření v Sokolově, kdy se kromě hokeje a fotbalu utkaly týmy také v běhu na 800 metrů, tentokrát turnaj všestrannosti hostil Cheb. Do nejzápadnějšího okresního města se sjeli dva týmy Karlových Varů, Baník a chybět nemohl ani domácí tým.

Trenér Jakub Truhlář tentokrát ke svým svěřencům byl mírně kritický: „Kluci a Zuzka ze 3. třídy odehráli druhý multisportovní turnaj této sezony. Ve srovnání s krajem lehce zaostáváme. Ne v samotných hrách, ale v přístupu hráčů. Od týmu mi chybělo víc energie, bojovnosti a chuti vyhrát.“

Sestava: Bubeník, Bakura, Bartůňková, Krása, Kubalík, Maurer, Zachar, Goga, Drenka, Kilik, Jurčík.

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.