26.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V Šumperku se Baník pokusí o sedmou výhru v řadě

Baník zamíří v sobotu na led šumperských Draků, kde se pokusí potvrdit svou skvělou listopadovou formu a prodloužit sérii výher na číslo sedm utkání. Utkání startuje v soboru od 17:00.

Draci se pohybují v druhé polovině tabulky a posbírali celkem 35 bodů, za což jim patří průběžná jedenáctá pozice. V poslední utkání nastoupili na ledě lídra tabulky. Draci vedli ještě pět minut před konce 2:3, ale v poslední minutě srovnal Bittner a v nájezdech rozhodl domácí Forman. „Musím říct, že jsme dnes hráli velice dobře a na hráče jsme pyšní, šli jsme si dnes za ziskem bodů. Že z toho byl jen jeden, nás strašně mrzí, protože si myslím, že jsme si zasloužili vedení udržet. Podíváme se na video, mě už to štve. Vím, že rozhodčí to mají těžké, že nemůžou vidět záznamy, nicméně jasně bylo vidět, že puk vůbec nebyl v brance. My už jsme letos dostali potřetí gól, který byl po čase nebo nebyl v bráně. O to víc nás mrzí, že to byl ten rozhodující, který poslal zápas do prodloužení. Ale domácí si šli za svým, šli do tlaku. Takový je hokej, někdy nespravedlivý. I když v naší hře byly chyby, hráli jsme dobrý hokej, ukázněný a disciplinovaný. Inspirovali jsme se Havířovem, který tady získal body, to máme samozřejmě zmapované. Hlavně jsme ale chtěli hrát naši hru, držet se našeho konceptu, někdy to vychází a někdy ne. Je to spíš o tom, jak se hráčům podaří v zápase ten koncept držet. Dnes se to povedlo a hráli jsme velice dobře,“ shrnul zápas Martin Janeček. Brankařskou pozici si vybojoval dvacetiletý Vojtěch Mokry, který nastoupil do osmnácti zápasů a drží si průměr 2,81 branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,41%. V obraně hraje výborně Tomáš Drtil, který má na svém kontě dvě branky a třináct nahrávek. Drtil je navíc nejvytěžovanějším hráčem Chance ligy, protože na ledě strávil přes 568 minut! Draci mají ve svém týmu i nejlepšího střelce celé soutěže. Lukáš Žalčík dorazil jako velká posila z Prostějova a za Šumperk už nasázel 18 branek, ke kterým přidal sedm nahrávek. Jeho vrchním asistentem je bývalý hráč Baníku Tomáš Vildumetz (7+17). K této dvojici trenéři na začátku sezony přiřadili Denise Kindla (7+13) a dá se říct, že výsledky Šumperka jsou většinou závislé na této trojici útočníků.

SK Horácka Slavia Třebíč 4:3sn Draci PARS Šumperk

Branky: 5. Nedvídek (Poizl), 20. D. Michálek (Vodný), 59. L. Bittner (Střondala, Dočekal), rozh. náj. L. Forman – 17. Vildumetz (Kratochvíl, Kindl), 37. Kohút (Spratek, Furch), 55. Kohút (Březák, Spratek)

Sestava: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík, D. Kindl, Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký

Baník prožívá doslova snový listopad. Ze šesti zápasů získal dohromady parádních šestnáct bodů a je na čtvrtém místě tabulky. Naposledy poznal jeho skvělou formu Kolín, který s baníkovci dokázali držet krok jen první třetinu. V té druhé přidali branky Jiskra, Kružík, Rohan a Přibyl a o osudu utkání bylo rozhodnuto. „První třetina nebyla z naší ideální. V kabině jsme si k ní něco řekli a v té druhé už jsme předváděli hru, kterou bychom se chtěli prezentovat. Napadali nám tam nějaké góly a zbytek zápasu už jsme kontrolovali a došli jsme si pro další výhru. Máme sérii šesti vyhraných zápasů a v kabině tak panuje skvělá atmosféra,“ vrátil se k zápasu kapitán Tomáš Rohan, který proti Kolínu skóroval na 4:1 pohotovou dorážkou z brankoviště. K příštímu zápasu zajíždí Baník na led Šumperku: „Výhra s Kolínem nás samozřejmě potěšila, ale už se soustředíme a připravujeme na dalšího soupeře. Šumperk má výbornou první pětku, na kterou si budeme muset dát velký pozor. Věřím, že dokážeme do zápasu přenést naši herní pohodu a prodloužíme sérii vítězství.“ První vzájemný zápas Baníku vůbec nevyšel. V 7. kole jsme šli v zápase s Draky hned v první minutě do vedení, ale nakonec zápas prohrál 2:5. V dresu Šumperku zazářil Tomáš Vildumetz, který vstřelil svému bývalému týmu dva góly a na jeden nahrál.

HC Baník Sokolov 5:1 SC Kolín

Branky: 3. Strejček (Hašek), 24. Jiskra (Jurčík, Klejna), 30. Kružík (Kverka, Jurčík), 32. Rohan (Rulík, Šik), 35. Přibyl (Kverka, Kružík) – 14. Veselý (Sklenář)

Sestava: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík, Jiskra, Tomi – Přibyl, Kverka, Kružík – Šik, Rohan, Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek