4.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Druhým soupeřem v domácí sérii bude Jihlava

Baníkovci budou chtít fanouškům vylepšit náladu po prohraném utkání s Třebíčí, které skončilo 2:3. Možnost k tomu budou mít hned ve středy, kdy na svém ledě budou hostit tým HC Dukla Jihlava.

Dukla navazuje na loňskou úspěšnou sezonu a pohybuje se na špičce Chance ligy. Svěřenci Viktora Ujčíka jsou na 4. místě se ziskem 65 bodů. Naposledy bodovala Dukla naplno na ledě Šumperku, kde dokázala ve třetí třetině otočit nepříznivý stav a vyhrála 3:4. „Samozřejmě my jsme moc rádi, že se nám tady podařilo uspět. Byl to takový ten klasický posilvestrovský zápas, kdy tam ani tak nešlo moc o dodržování nějakého systému. Spíše to u kluků vypadalo, že se nějakým způsobem potřebují vybruslit. Na můj vkus hráli dneska hrozně lehkovážně. Ale jak říkám, není důležitá forma, ale to, že jsme nakonec dokázali uspět. Domácí tým hrál velmi dobře. Hrál agresivně, chodil po nás, dělal nám tu problémy, ale hlavně byl hrozně nebezpečný do brejků. Dnes bych nás asi spíš označil za šťastnější tým, protože i když jsme nehráli v ideální formě, tak jsme tomu šli naproti a v rozhodujících okamžicích jsme byli efektivnější. Dokázali jsme proměnit trestné střílení a využili jsme přesilovou hru, kterou jsme dostali. Takže jsem rád, že to dnes dopadlo, tak jak to dopadlo,“ shrnul utkání Viktor Ujčík. V brance Jihlavy pravidelně nastupuje Maksim Zhukov, který odchytal 25 zápasů s úspěšností zákroků 89,74% a 2,70 inkasované branky na zápas. Vůbec špatně si nevede jeho kolega Adam Wolf, který nastoupil do 7 zápasů a šestkrát slavil výhru. Mezi obránci posbíral nejvíc bodů urostlý Daniel Kowalczyk (4+8). Ve statistice +/- vládne obránce Filip Eliáš, který je na skvělém čísle +12. Nejproduktivnějším hráčem je šikovný forvard Tomáš Havránek (12+15). Druhý za ním je Peter Lichanec (8+16) a třetí Jiří Fronk (11+12). Fronk teď bude Dukle několik zápasů chybět, protože si svými výkony řekl o extraligu, ve které bude nastupovat za Litvínov. Jihlavu v této sezoně zdobí jak přesilové hry, tak i oslabení. V obou případech je Dukla druhá nejlepší v celé soutěži.

Draci PARS Šumperk 3:4 HC Dukla Jihlava

Branky: 19. Pěnčík (Kratochvíl, Kindl), 29. Kohút (Vachutka, Vildumetz), 50. Vildumetz (Vachutka, Kohút) – 26. Čachotský (TS), 47. Bilčík (Lichanec), 47. Skořepa (Havránek, Čachotský), 58. Skořepa (Valenta, Harkabus)

Sestava: Zhukov – Mareš, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Zeleňák, Bilčík, Eliáš – Helt, Lichanec, Illéš – Čachotský, Skořepa, Havránek – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Seman, Houška

V prvním utkání roku 2022 Baník nedokázal navázat na vítězství z Edenu a prohrál doma Třebíčí 2:3. Baníkovci doplatili na neproměňování šancí, které ve většině případů vychytal Pavel Jekel. Do sestavy se vrátil po pauze Jan Pohl, ale ani on k bodům nepomohl. V utkání se prosadil šťastnou přesilovkou brankou Petr Hašek: „Jsme s klukama domluvení, že já budu clonit clonit před brankou a oni to nějak prostřelí. Vojta vystřelil a puk se mi otřel o kalhoty a skončil v brance.“ Dvacetiletý útočník, který nastoupil vedle Daniela Přibyla a Patrika Prymuly ještě zhodnotil celý zápas: „Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme dva zbytečné góly po dvou chybách. Od druhé třetiny jsme výkon zlepšili, měli jsme hodně šancí, ale skvěle jim zachytal brankař. Třebíč hrála skvěle systémově, předvedla zodpovědný výkon a bylo těžké se prosadit.“ Dalším soupeřem svěřenců Martina Štrby bude Dukla Jihlava, která za posledních 7 zápasů ztratila body pouze s Benátkami, se kterými prohrála 4:2. Právě ani Dukla se neřadí mezi oblíbené soupeře Baníku. Od postupu do Chance ligy se s ní Sokolov utkal 10x s bilancí 8 proher, jedna výhra v prodloužení. Jediné vítězství za tři body přišlo v posledním měření sil, kdy Baník dokázal v Jihlavě zvítězit 2:5. Druhý ze série domácích zápasů startuje ve středu v 18:00.

HC Baník Sokolov 2:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 7. Hašek (Tomi), 42. Šmerha (Tomi, T. Rohan) – 4. Krliš (Nedvídek, Poizl), 12. Nedvídek (Krliš, Hunkes), 37. Šťovíček (L. Bittner, Střondala)

Sestava: Neužil – Klejna, J. Novák, Vodička, D. Zeman, Seemann, J. Pohl, Popela – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šmerha, Kverka, Kuťák – Prymula, Hašek, D. Přibyl – Vracovský, T. Rohan, Prošek