7.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Domácí sérii uzavřeme s Prostějovem

Třízápasovou domácí šnůru uzavře sobotní zápas s týmem LHK Jestřábi Prostějov. Utkání 35. Chance ligy startuje na sokolovském zimním stadionu v 17:00.

Prostějov z posledních tří zápasů dokázal vybojovat pouze jeden bod za domácí prohru v prodloužení se Slavií. Naposledy Jestřabi nestačili na Třebíč, se kterou prohráli 3:0 a tabulce spadli na 6. místo, když je na páté pozici vystřídal Baník. „Dnes to bylo hodně o prvním gólu. My jsme získali určité momentum čtyřminutovou přesilovkou v první třetině, ale nebyli jsme schopni z toho dát gól. Pak šli domácí do vedení 1:0, navíc měli tři přesilovky za sebou, které jsme ale ubránili. Škoda gólu na 2:0. Třebíč hraje takový pasivnější hokej s obranou středního pásma a je těžké se přes ně překousávat. Pavla Jekela, který je extraligový gólman a v této soutěži nemá co dělat, nedokázali překonat. Ve třetí třetině by nám pomohl nějaký gól v našich přesilovkách, ale nesehráli jsme je tak dobře, jako ty na začátku zápasu. Možná už jsme měli velký respekt z gólmana, báli jsme se hrát a nebyli jsme to my. Pro nás ale dobrý a poučný zápas před koncem druhé třetiny soutěže. Věříme, že v Sokolově, kde začneme poslední třetinu základní části soutěže, budeme lépe připraveni. V lednu se bude lámat chleba, tabulka je stále vyrovnaná, my můžeme kamkoli spadnout nebo se i posunout. Trošku jsme míchali se složením útoků, ale na třetí třetinu ligy to už chceme stabilizovat. Domácím gratulujeme a opožděně přejeme všechno nejlepší do nového roku,“ zhodnotil utkání Aleš Totter. V brance dostal nejvíc prostoru Ondřej Bláha, který odchytal celkem 1531 minut s průměrem inkasovaných branek na zápas 2,78 a procentuální úspěšností zákroků 90,71%. V obraně prožívá skvělou sezonu Jiří Klimíček, který poslední sezony působil zejména v zahraničí. Za 31 zápasů posbíral 4 branky a 18 přihrávek. Útok Jestřábů táhne dvojice Jan Kloz (12+22) a Petr Mrázek (17+18). Právě Mrázek je nebezpečný hlavně v přesilových hrách, ve kterých se prosadil 8x. Před sezonou zamířil do Prostějova baníkovský oblíbenec Marek ,,Zvíře,, Švec, který má svém kontě letos 3 góly a 11 nahrávek.

SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 29. Šťovíček (Střondala, Hunkes), 39. Ferda (Dočekal), 54. Střondala (Jakub Stehlík)

Sestava: M. Altrichter – Klimíček, Husák, Babka, P. Krejčí, A. Havlík, Vala – Jiránek, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – Rudovský, Janeček, M. Švec – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek – Podlaha

Druhý domácí zápas v roce 2022 Baník zvládl výborně a s Duklou si poradil v poměru 4:0. Trenér Martin Štrba udělal v sestavě několik změn ve složení formací a to se mu vyplatilo. V brance navíc předvedl fantastický výkon Jakub Neužil, který si připsal první čisté konto v sezoně. „Bylo důležité, že jsme se v první třetině prosadili a to nám přidalo klid na hokejky. Za mě bylo klíčové, že jsme ubránili nějakých šest minut před koncem jihlavskou power-play a nepustili ji zpátky do zápasu. Za čisté konto mě určitě čeká nějaký příspěvek do týmové kasy, ale rád to Rohymu zaplatím,“ vrátil se hrdina utkání k Jihlavě. K následujícímu zápasu s Prostějovem se krátce vyjádřil trenér Martin Štrba: „Pokud budeme chtít být úspěšní, tak musíme náš kvalitní výkon s Jihlavou přenést i do dalšího zápasu. Je důležité sbírat body s týmy, které se v tabulce pohybují okolo nás. V sobotu nás nečeká nic lehkého, ale věřím týmu, že další zápas před domácími fanoušky zvládne.“ Dalším soupeřem svěřenců Martina Štrby bude Dukla Jihlava, která za posledních 7 zápasů ztratila body pouze s Benátkami, se kterými prohrála 4:2. Právě ani Dukla se neřadí mezi oblíbené soupeře Baníku. Od postupu do Chance ligy se s ní Sokolov utkal 10x s bilancí 8 proher, jedna výhra v prodloužení. Jediné vítězství za tři body přišlo v posledním měření sil, kdy Baník dokázal v Jihlavě zvítězit 2:5. Druhý ze série domácích zápasů startuje ve středu v 18:00. Baník začne poslední část sezony s Prostějovem, se kterým začal letošní ročník prohrou 0:5. Sokolov dokázal domácí selhání napravit v 18. kole, kdy na ledě Jestřábů dokázal vyhrát 3:4 v prodloužení po brance Jana Pohla. Právě obránce s číslem 23 se prosadil i proti Jihlavě a vrátil se do čela produktivity mezi obránci.

HC Baník Sokolov 4:0 HC Dukla Jihlava

Branky: Zeman (Kverka, Vracovský), 20. Tomi (Seemann, Rohan), 32. Přibyl (Prymula), 55. Pohl (Kverka, Šmerha)

Sestava: Neužil – Klejna, Novák, Pohl, Zeman, Vodička, Weinhold, Seemann – Jurčík, Rohan, Tomi – Šmerha, Jiskra, Kuťák – Prymula, Kverka, Přibyl – Vracovský, Hašek, Novotný