12.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Jaroslav Mrowiec se vrací do Havířova

Mladý, urostlý obránce se vrací do svého mateřského týmu před původně domluveným termínem.

Do dalších zápasů v dresu HC Baník Sokolov již nenastoupí obránce Jaroslav Mrowiec. Po návratu některých obránců do sestavy sokolovského A-týmu zbylo na Jaroslava Mrowiece místo mimo nominace na zápas. Bez pěti centimetrů dvoumetrový bek se tak vrací do svého mateřského klubu před termínem 31. 1. 2022, který byl původně určen při výměně, při které putoval do Havířova Patrik Kadeřávek. Ten na druhé straně republiky do konce ledna setrvá. Patrik Kadeřávek si v Havířově zajistil stálé místo v sestavě.

Jaroslav Mrowiec odehrál za HC Baník Sokolov devět zápasů, ve kterých se do statistik zapsal jednou asistencí.

HC Baník Sokolov děkuje za poctivě odvedenou práci a mladému obránci přejeme vše nejlepší v jeho další kariéře i osobním životě.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.