15.1. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda | Převzato: https://www.internanadeje.cz
Děti z dětských domovů si užily Vánoce

I díky Baníku měly děti z dětských domovů pěkné Vánoce. Projekt Interního oddělení Nemocnice Sokolov se vyvedl.

Ve středu 8. 12. 2021 se Baník utkal se Vsetínem. Hokej tehdy přinesl podívanou na úrovni play-off. Vítězství si Baník sice neodnesl, ale dočkal se za svůj výkon velmi kladných ohlasů. A utkání mělo v prosinci ještě jeden význam. Během zápasu byla uspořádána sbírka na projekt Interního oddělení nemocnice Sokolov. To každoročně pořádá akci nazvanou Vánoční stromek naděje. Při této akce jsou plněna dětská přání zveřejněná na vánočním stromku v areálu nemocnice. Zároveň lze ale také přispívat na transparentní účet, ze kterého se poté plní přání, která zbyla, případně jsou finanční prostředky použity na vánoční besídku.

HC Baník Sokolov se přidal mezi dárce, ve sbírce se podařilo vybrat 7 429 Kč. Spolu s dalšími osobami či subjekty tak mohla být splněna přání dětí z Dětských domovů. Organizátoři akce následně všem dárcům poděkovali. Jsme rádi, že jsme mohli tuto pěknou akci podpořit a jistě se do ní zapojíme i v budoucnu.

Více ZDE

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.