Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
16.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
HC Baník Sokolov překládá své zápasy

HC Baník Sokolov překládá své zápasy

Vzhledem ke zdravotním komplikacím u většiny týmu se po domluvě se soupeři odkládají tři následující zápasy.

Utkání 38. kola Chance ligy, ve kterém měl Baník nastoupit v pondělí 17. ledna na ledě Frýdku-Místku, se odkládá. Důvodem jsou zdravotní komplikace na straně Baníku.

„Požádali jsme Frýdek-Místek o přeložení zápasu vzhledem ke zdravotním problémům, které postihly většinu našeho týmu. Soupeř nám vyšel vstříc, za což mu velmi děkujeme,“ řekl k zápasu s Frýdkem-Místkem trenér a sportovní manažer Baníku Martin Štrba.

Nový termín zápasu ve Frýdku-Místku je čtvrtek 17. 2. od 18:00.

Následně Baník požádal další své soupeře o přeložení zápasů. Jak Benátky, tak Havířov žádostem sokolovského klubu shodně vyhověli. I těmto klubům tak patří velké poděkování.

S Havířovem se Baník utká v sobotu 12. 2. od 17:00, s Benátkami v pondělí 14. 2. od 18:00.

Hráči A-týmu v současné době mají volno, pokud to situace dovolí, sobotní utkání v Kolíně bude sehráno dle původního termínu.

HC Baník Sokolov ještě jednou děkuje všem klubům za vyhovění žádosti. Jsme rádi, že mezi kluby fungují dobré vztahy, na kterých si zakládá i náš klub.

Krátké zprávy
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).