20.1. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Pravidelný neformální sloupek generálního manažera HC Baník Sokolov pana Davida Soukupa. Tentokrát především o mládeži a současné situaci s odkladem zápasů.

Zdravím zase po týdnu. Tentokrát bez dotazů a podnětů, tak to vezmu odjinud. Velké téma je mládež a je to zásadní smysl a cíl fungování našeho klubu. Prostě ať i díky fungování našeho klubu co nejvíce dětí tráví aktivně volný čas, sportuje, vytváří si pozitivní vztah ke sportu a ať z nich vyrostou kvalitní lidé s dobrými morálně volnými vlastnostmi. Pár věcí se určitě už podařilo, ale i tak v této oblasti cítíme a máme shodu ve vedení klubu na tom, že musíme přidat a pracovat lépe.

Už jsme se k tomu párkrát sešli, připravujeme nějaké změny, které by měly pomoci nastartovat dynamiku změn a některé věci se nastaví jinak. I v úseku mládeže chceme nastavit profesionální manažerské řízení, pokusíme se nalézt zdroje na posílení rozpočtu, musíme zapracovat na sportovním konceptu a pokusíme se posílit nábor. A právě nábor je právě aktuálním tématem. Protože 30. 1. od 10:00 proběhne na Baníku další díl akce Pojď hrát hokej. V rámci této akce si můžou děti nenásilnou a dostupnou formou hokej vyzkoušet. Tak tímto všechny zvu a stačí opravdu s dětmi jen přijít na zimák. Vše zajištěno a připraveno. Děti stráví aktivně volný čas, program je baví a třeba někdo z nich najde cestu i k hokeji.

No a jinak samozřejmě jako všichni bojujeme se všemi změnami, nařízeními a pravidly ohledně COVID 19. Není to samozřejmě ideální, ale snažíme se v tom nějak fungovat a pohybovat v rámci možností nad věcí a věříme, že to snad jednou bude zase všechno normální a ty škody z toho všeho budou ve všech směrech co nejmenší. Více k tomu asi nemá smysl psát a zkusme v rámci možností fungovat co nejvíce normálně a zůstat pozitivní.

Jinak dorostenci dále bojují a jsou ve hře o postup, ostatní kategorie toho moc obecně nenahrály z důvodu různých karantén, odkladů apod. Junioři zvolna také směřují do vyvrcholení své soutěže a i pro tuto kategorii je ve hře minimálně ve střednědobém horizontu postup do první ligy, tedy do vyšší soutěže.

Áčko nehrálo, to asi většina zaregistrovala. Věříme, že v příštím týdnu situace už bude lepší a první liga se opět rozběhne. První zápas by dle aktuálního rozpisu měl náš tým odehrát již v sobotu 22. 1. v Kolíně. Tak příští týden ve čtvrtek zase….