Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
20.1. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Neformálně s generálním manažerem

Pravidelný neformální sloupek generálního manažera HC Baník Sokolov pana Davida Soukupa. Tentokrát především o mládeži a současné situaci s odkladem zápasů.

Zdravím zase po týdnu. Tentokrát bez dotazů a podnětů, tak to vezmu odjinud. Velké téma je mládež a je to zásadní smysl a cíl fungování našeho klubu. Prostě ať i díky fungování našeho klubu co nejvíce dětí tráví aktivně volný čas, sportuje, vytváří si pozitivní vztah ke sportu a ať z nich vyrostou kvalitní lidé s dobrými morálně volnými vlastnostmi. Pár věcí se určitě už podařilo, ale i tak v této oblasti cítíme a máme shodu ve vedení klubu na tom, že musíme přidat a pracovat lépe.

Už jsme se k tomu párkrát sešli, připravujeme nějaké změny, které by měly pomoci nastartovat dynamiku změn a některé věci se nastaví jinak. I v úseku mládeže chceme nastavit profesionální manažerské řízení, pokusíme se nalézt zdroje na posílení rozpočtu, musíme zapracovat na sportovním konceptu a pokusíme se posílit nábor. A právě nábor je právě aktuálním tématem. Protože 30. 1. od 10:00 proběhne na Baníku další díl akce Pojď hrát hokej. V rámci této akce si můžou děti nenásilnou a dostupnou formou hokej vyzkoušet. Tak tímto všechny zvu a stačí opravdu s dětmi jen přijít na zimák. Vše zajištěno a připraveno. Děti stráví aktivně volný čas, program je baví a třeba někdo z nich najde cestu i k hokeji.

No a jinak samozřejmě jako všichni bojujeme se všemi změnami, nařízeními a pravidly ohledně COVID 19. Není to samozřejmě ideální, ale snažíme se v tom nějak fungovat a pohybovat v rámci možností nad věcí a věříme, že to snad jednou bude zase všechno normální a ty škody z toho všeho budou ve všech směrech co nejmenší. Více k tomu asi nemá smysl psát a zkusme v rámci možností fungovat co nejvíce normálně a zůstat pozitivní.

Jinak dorostenci dále bojují a jsou ve hře o postup, ostatní kategorie toho moc obecně nenahrály z důvodu různých karantén, odkladů apod. Junioři zvolna také směřují do vyvrcholení své soutěže a i pro tuto kategorii je ve hře minimálně ve střednědobém horizontu postup do první ligy, tedy do vyšší soutěže.

Áčko nehrálo, to asi většina zaregistrovala. Věříme, že v příštím týdnu situace už bude lepší a první liga se opět rozběhne. První zápas by dle aktuálního rozpisu měl náš tým odehrát již v sobotu 22. 1. v Kolíně. Tak příští týden ve čtvrtek zase….

Krátké zprávy
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).