21.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Odkládá se i duel v Kolíně

HC Baník Sokolov odkládá i další zápas. Na vině je nepříznivá zdravotní situace v sokolovském týmu.

HC Baník Sokolov v sobotu do Kolína neodcestuje. Bohužel, poté co se tým v redukovaném složení sešel k tréninkům, se zdravotní situace týmu nezlepšila, naopak na marodku přibyli další hráči.

HC Baník Sokolov tak požádal kolínský klub o přeložení zápasu. SC Marimex Kolín tomuto požadavku vyhověl a utkání 40. kola Chance ligy se tak nově bude hrát v pondělí 21. 2. 2022 od 18:00 hodin.

HC Baník Sokolov tímto děkuje kolínskému klubu za vstřícnost a zároveň se omlouváme kolínským divákům. Děkujeme za pochopení.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.