1.3. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Jan Novák předal šek Chráněnému bydlení

Baníkovské góly pomáhaly. HC Baník podpořil Chráněné bydlení v Sokolově příspěvkem za každý vstřelený gól v listopadu a v prosinci.

Kvůli covidu odkládané předání podpory Chráněnému bydlení se konečně uskutečnilo. Do centra Chráněného bydlení Sokolov zavítal obránce Jan Novák, aby spolku předal šek na 9 800 Kč. Tuto částku zařídilo 49 gólů, které Baník vstřelil během listopadu a prosince. Za každý gól pak Baník přispěl 200 Kč.

Jan Novák kromě šeku přivezl do Chráněného bydlení také dvě baníkovská trička, neboť dva z klientů Chráněného bydlení jsou velkými fanoušky sportu a Baníku. Jak částka za góly, tak trička udělala velkou radost.

Chráněné bydlení Sokolov, z. s. je poskytovatelem sociální služby chráněné bydlení, jejímž cílem je umožnit dospělým lidem s mentálním znevýhodněním žít v bytech chráněného bydlení a podporovat je podle jejich individuálních potřeb, aby mohli podle svých schopností a možností přebírat zodpovědnost za svůj život.

Po utkání se Slavií pak přišel hráčům Baníku poděkovat zástupce Chráněného bydlení Petr Kiss, který přinesl do kabiny i občerstvení. Samotní hráči pak příspěvek od klubu následně ještě navýšili.