4.3. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Další krok ke zřízení hokejových tříd

Vrátit do škol hokejové třídy. Taková je v současné době snaha klubu. O možném projektu HC Baník Sokolov a Základní školy Běžecká byli informováni rodiče budoucích prvňáčků.

HC Baník Sokolov byl v šedesátých letech prvním klubem v České republice a zřejmě i v Evropě, který měl hokejové třídy na základních školách. A to zásluhou Mgr. Jaroslava Částky. Následně hokejovými třídami prošlo spoustu hráčů, kteří se dostali například i do reprezentace (Tomáš Vokoun, Václav Benák, Radek Duda či David Hruška). Nyní má klub velký zájem na tom, aby hokejové třídy v Sokolově byly obnoveny. Na projektu klub pracuje se základní školou Běžecká, která je tomuto kroku velmi vstřícná. Velkou výhodou této základní školy je například blízkost zimnímu stadionu. Projekt byl nyní představen rodičům budoucích prvňáků a schůzka to byla velmi pozitivní.

Propojení školy a sportu s důrazem na výsledek výuky a kvalitu chování, to je hlavní myšlenka pro vytvoření hokejových tříd. Učitelé by v budoucnu měli být v úzkém kontaktu nejen s rodiči, ale také s profitrenérem klubu, který bude výsledky žáků sledovat.

Velkou výhodou budoucích hokejových tříd je i možnost tréninků v brzkých odpoledních hodinách, kdy hokejisty ze školy přebírá trenér. Tento krok rodiče malých hokejistů ocení, neboť trénink bude následovat ihned po škole a přinese tak mnohem menší zatížení a časovou úsporu rodičům, zároveň vznikne prostor pro další rodinné aktivity. Děti zároveň budou v jednom kolektivu, čímž utvářejí pevnější pouto.

Děti, které budou navštěvovat hokejové třídy, budou na ledě i častěji, zároveň klubu vznikne také prostor pro tréninky dalších hráčů v pozdějších hodinách.

Základní škola Běžecká nabízí rodičům kromě profesionální úrovně pedagogických pracovníků a kvalitního zázemí pro školní i mimoškolní činnost například i kroužky cizích jazyků, individuální přístup k žákům, později rozšířenou výuku tělesné výchovy, školy v přírodě a další bonusy. Benefitem od klubu například bude účast trenérů A-týmu, ale i hráčů A-týmů na tréninku na ledě, besedy, kulturní i sportovní akce a také kontinuita programu po dobu základního vzdělání.

Schůzka, která se uskutečnila během tohoto týdne, byla pozitivní a přinesla velmi kladný ohlas. HC Baník Sokolov je tak zase o kus dál k návratu hokejových tříd. I ty by měly být jedním z prvních impulsů na vzestupu práce s mládeží Baníku.

Velké poděkování patří vedení ZŠ Běžecká. Věříme, že společně posuneme mládež v Sokolov zase o krok výše.