6.3. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Na pomoc zvířatům v útulku poputuje více než 15000 Kč

Honza Pohl, Zdeněk Sušánek a HC Baník Sokolov podpořili Kočičí dům v Libnově. Z několika zdrojů se na pomoc zvířatům poskládalo 15 400 Kč, které Kočičí dům v Libnově obdrží.

„Zvířata nemohou za to, kde skončili, za to mohou většinou lidé. Pokud lidi nebudou brát zvířata jako věc, tak se tohle vůbec nemusí stávat. Pokud člověk nemá čas sám na sebe, neměl by si pořizovat psa, ani jiné zvíře.“ I to byla slova obránce Jana Pohla, který se stal patronem sbírky pro Kočičí dům v Libnově. Obránce Baníku daroval do dražby balíček svých věcí, které opatřil podpisem. V dražbě tento balíček vydražil za 4600 Kč pan Zdeněk Sušánek. Jan Pohl následně daroval výherci dražby ještě vlastní hokejku, která přijde novému majiteli resp. jeho příbuznému, velmi vhod.

Jan Pohl pak následně ještě v kabině A-týmu zorganizoval sbírku mezi hráči, další sbírka se konala ve fanshopu během zápasů a k tomu ještě Baník přidal výtěžek z All stars cupu, který se konal na konci prosince. A protože pan Sušánek nakonec ještě svůj příspěvek zaokrouhlil na 5000 Kč, celkový výtěžek pro Kočičí dům v Libnově přinesl 15400 Kč.

Před duelem se Slavií se pak na ledě sešli Jan Pohl se Zdeňkem Sušánkem společně s paní Ludmilou Miškovskou, která útulek v Libnově provozuje. Ta nejprve nechtěla svá zvířata opustit ani po čas zápasu, podařilo se ji však přesvědčit a šek přijela převzít osobně. Následně zářila štěstím a za příspěvek vřele děkovala. Dar bude využit především na veterinární péči pro zvířata. Všem, kteří přispěli, patří velké poděkování.

Podporu útulku nakonec vyjádřili i fanoušci Slavie Praha, kteří darovali pro útulek velkou transportní přepravku pro zvířata. Poděkování tak patří i fanouškům Slavie Praha.

Útulku je možno přispět také na transparentní účet 2501587670/2010.