1.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Novou tváří je brankář Michajlov

Z pražské Slavie přichází do Baníku brankář Martin Michajlov. Smlouvu podepsal na jeden rok.

Baník získává do svých řad nového brankáře. Je jím Martin Michajlov z pražské Slavie. „Márty je kvalitní, tvárný brankář, který má rychlý přesný pohyb a dokáže držet stabilní výkonnost na vysoké úrovni. Je to zkušený gólman, který kvalitně odchytal řadu zápasů v Chance lize, a to i v těžkých zápasech v play-off. Dokonce nakouknul i do naší nejvyšší soutěže,“ řekl k příchodu nového gólmana David Fečo, trenér brankářů a pokračoval. „Společně jsme si sedli a řekli si na rovinu, jak si představujeme naší spolupráci. Mám z toho velmi dobrý pocit, ve spoustě věcí si rozumíme. Zároveň jsme si řekli i cíle do sezony. Líbí se mi, že má vysoké cíle, na kterých se shodujeme. Těším se na naší spolupráci a věřím, že Martin bude přínosem pro celý tým,“ dodal David Fečo.

Litoměřický odchovanec vstoupil do seniorského hokeje v sezoně 2014/2015 v druholigové Bílině. V Chance lize pak debutoval Martin Michajlov o rok později v dresu mateřského klubu. V litoměřické organizaci působil až do roku 2019, kdy se přesunul do pražské Slavie. V posledním ročníku zasáhnul Michajlov do 33 zápasů, včetně osmi utkání v play-off.

„Vybíral jsem z nabídek, které jsme měl, podle toho, kde bych se mohl zase posunout a přiblížit se svým cílům, kterých bych chtěl dosáhnout. Se Sokolovem jsem byl během jednání spokojen a vše nasvědčovalo tomu, že zde organizace funguje na výbornou. Což se i potvrdilo i z komunikace s hráči, které znám, kteří tu hráli a byli velice spokojeni,“ řekl k podpisu smlouvy osmadvacetiletý brankář, jenž by si v Sokolově rád vybojoval pozici brankářské jedničky. „Chci týmu přispět kvalitními a stabilními výkony. Chci si zde vybudovat silnou pozici jedničky týmu a dosáhnout s týmem co největšího úspěchu. Loni kluci dokázali historicky nejlepší počin Sokolova v první lize, když došli do semifinále, což je výborný úspěch a já bych rád pomohl týmu udělat zase o ten krok dál. To bude velice náročné, ale každý by si měl nastavit vysoký cíl a jít si za ním,“ dodává Martin Michajlov.

„Baník jsem znal dosud jen jako soupeře. Ale byl to vždy nepříjemný soupeř, hlavně zde v Sokolově měl vždycky výborný nástup do zápasu, a když jste tu zaspali začátek, tak se tu těžko vyhrávalo. Jinak zde bylo vždy hodně šikovných hráčů a Baník měl dobré přesilovky,“ popisuje Martin Michajlov Baník jako svého soupeře. Nyní bude tento gólman stát na druhé straně a strážit bránu Sokolova.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.