3.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Čtvrtý návrat: obránce Martin Weinhold

Do Baníku přichází z extraligových Karlových Varů obránce Martin Weinhold, který v Sokolově bude působit formou hostování.

Baník získal velmi důležitou posilu do obrany. Na hostování přichází Martin Weinhold, který se v Sokolově objeví již počtvrté. „Martin je kvalitním obráncem, kterého máme již ověřeného a víme, že nám může velmi pomoci. Jedná se o stále ještě mladého beka, který však již má dostatek zkušeností a jsme přesvědčeni, že bude mít v týmu důležitou roli,“ uvedl k příchodu Martina Weinholda trenér a sportovní manažer Martin Štrba.

Odchovanec Slavie Praha přišel na západ Čech v době, kdy karlovarská juniorka nastupovala v MHL. V Karlových Varech také poprvé v sezoně 2015/2016 okusil seniorský hokej a v dresu Energie působil Martin až do teď, s výjimkou sezony 2018/2019, kdy působil pouze v Chance lize. V ní Martin Weinhold nastupoval v dresu Kadaně, Ústí nad Labem, Přerova a Slavie Praha a vždy patřil k oporám. V sezonách 2017/2018, 2020/2021 a 2021/2022 nastupoval Martin také v Sokolově, kde zanechal velmi dobrý dojem.

„Těším se na sezonu v Baníku a beru to jako velkou příležitost. Věřím, že s klukama uděláme nějaký úspěch. A myslím, že mě to bude i více naplňovat, přeci jen asi tady budu dostávat více prostoru než v Karlových Varech. Za ty roky, kdy jsem tady ve druhé lize začínal, tak to šlo neskutečně nahoru a řekl bych, že ty podmínky jsou tady, dá se říct extraligové, nebo je to aspoň špička první ligy,“ řekl Martin Weinhold, který se také již zapojil do tréninkového procesu s Baníkem. Martin má v extralize odehráno 88 zápasů s bilancí 2+6. Za Baník odehrál pětadvacetiletý obránce 37 zápasů, ve kterých vstřelil 6 gólů a přidal 9 asistencí. Sezona 2022/2023 by pro Martina Weinholda měla být čtvrtá v dresu Baníku.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.