11.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Do Baníku se vrací i brankář Adam Horák

Brankářský tým dostává posilu. Baník podepsal smlouvu s mladým gólmanem Adamem Horákem, který bude v Baníku působit také jako trenér mládeže.

Další navrátilec. Do Baníku přichází brankář Adam Horák z Karlových Varů, který v Baníku působil v sezonách 2019/2020 a 2020/2021, kdy se ale do branky dostal vždy pouze v jednom případě. Stejný počet startů pak Adam Horák nasbíral i v nejvyšší soutěži v Karlových Varech. V loňské sezoně mladý perspektivní brankář působil v Kadani a následně v druholigovém Chebu. V Baníku Adam podepsal smlouvu na jeden rok a zároveň bude působit také u mládeže jako trenér.

„V Energii mi skončila smlouva, takže jsem hledal nové angažmá a rozhodl jsem se pro Baník, protože si myslím, že je to správný krok pro můj budoucí rozvoj. Je tu i výborný trenér gólmanů, který sleduje trendy, co se dělá ve světě a celkově se celá organizace každým rokem posouvá o krok výš. Chci si vybojovat co největší porci zápasů a zase se posunout o kousek dál. Z týmového hlediska očekávám, že sezona bude minimálně tak úspěšná jako ta loňská“ řekl po podpisu smlouvy dvacetiletý brankář.

Jak již bylo uvedeno, Adam Horák nepřichází do neznámého prostředí. Byl součástí Baníku ve dvou sezonách, byť jen krátce. „Na kabinu se těším, už jen proto, že většinu kluků znám a dvě sezony zpátky jsem tu s nimi strávil nějaké tři měsíce. Dobrá parta tady byla vždycky,“ dodává Adam Horák.

Kromě A-týmu bude však Adam Horák působit také u mládeže. Jako asistent bude docházet na tréninky základny, ale zapojí se také do tréninků starších kategorií. „S trénováním mám zatím jen malé zkušenosti, uvidíme, jak si to časem sedne,“ říká karlovarský odchovanec, jenž tak má před sebou novou výzvu.

A-tým Baníku tak získal druhého gólmana, zbývající místo bude obsazeno gólmanem z partnerského týmu.