7.6. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Dětský den na Baníku byl úspěšný

Téměř 130 dětí navštívilo premiérový Dětský den na sokolovském zimním stadionu. Připraveny zde byly soutěže pro děti, ale také odměny.

Rychlost střely na branku, slalom, balanc na bosu míči nebo i přeskoky přes švihadlo a další pohybové dovednosti. Takové byly úkoly během Dětského dne na sokolovském zimním stadionu. Za všechny splněné disciplíny pak na děti čekala odměna.

Zájem dětí předčil očekávání, a tak během dvou hodin byla hrací plocha řádně zaplněna. S úkoly dětem pomáhali trenéři mládeže, hráči dorostu a juniorky, ale také Jan Novák a Jan Pohl ze sokolovského A-týmu. Chybět nemohl ani maskot Falco.

Akce se velmi vydařila, o čemž svědčilo zaujetí dětí, se kterým se disciplínám věnovaly. A pokud by někdo z dětí chtěl hokej vyzkoušet, není nic jednoduššího než kontaktovat našeho trenéra základny Ivana Říhu (riha@hcsokolov.cz, tel. 607 117 448), který sdělí další podrobnosti.

Jak to na Dni dětí vypadalo, se můžete podívat na fotografiích.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.