12.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Ozvěny z Engadinu: Matěj Zadražil a Vojtěch Tomi

Baníkovci v minulém týdnu absolvovali soustředění na Božím Daru v Apartmánech Engadin. Během tohoto soustředění vzniklo několik rozhovorů, například i s hráči, kteří se připojili nejpozději, tedy s Matějem Zadražilem a Vojtou Tomim.

Náročné tréninky s týmem absolvoval i navrátilec Matěj Zadražil, který ze všech hráčů končil sezonu nejpozději. „Končili jsme o měsíc později než kluci, takže jsem dostal volno. Jedu druhý týden s týmem,“ říkal Matěj Zadražil po jednom z náročných tréninků, jenž však dle svého vyjádření přípravu zatím zvládá. Matěj se připravuje s nižší tělesnou váhou než dříve a v kopcích to bylo znát. „Po třech týdnech, kdy jsem měl volno, tak jsem do toho naskočil. A myslím, že zatím to opravdu je v pohodě, není to žádný extrém. Samozřejmě tréninky jsou těžké, ale dá se to zvládnout,“ hlásil sokolovský odchovanec.

To Vojtěch Tomi, který v týmu patří k nejsilovějším hráčům si výběhy v terénu již tolik nechválil. „Nikdy jsem nebyl ani žádný běžec, ale na to se nemůžu vymlouvat. Je třeba dřít, takže dávám do toho všechno a běhám co můžu,“ dodal Vojtěch Tomi, který jako jediný z týmu se nepřipravuje v kolektivu, ale na druhé straně republiky má individuální přípravu. „Tím, jak to je můj druhý týden v přípravě, tak si to skutečně užívám hodně. Běháme tady kopce, dostáváme do těla. Ale je to potřeba, abychom byli dobře připraveni na sezonu. Bude hodně těžká, ale chceme něco dokázat, tak to bude třeba,“ je si vědom nutnosti tvrdé přípravy nejlepší střelec Baníku v minulé sezoně.

Oba hráči se vrátili do známého prostředí. Vojtěch Tomi po dvou měsících, Matěj Zadražil po dvou letech. „Tady se ale nic nezměnilo. Panuje tu úplně stejná pohoda jako předtím. Vedení funguje také skvěle, takže jsem rád, že jsem se sem vrátil. Takže oproti tomu, co jsem odešel, tak vše při starém,“ hlásí druhý jmenovaný. A na baníkovskou partu se těšil i Vojtěch Tomi. „Kluci mě přivítali, jsme tady výborná parta. Já se na kluky těšil,“ pokračoval odchovanec vítkovického hokeje, jenž během pauzy vstoupil do stavu manželského. „Byli jsme na dovolené a měli jsme tam i svatbu, takže teď už je z přítelkyně manželka,“ potvrzuje Vojtěch Tomi, který si i pochvaluje prostředí Božího Daru a Apartmánů Engadin. „Tady je to parádní. Byl jsem tady i loni, jezdili jsme sem s manželkou i v zimě, takže tady se mi to líbí. Je tu i pěkná příroda, je tu prostě nádherně a vše je super.“

Matěj Zadražil již pokračuje s týmem až do konce letní přípravy. „Máme ještě tři týdny suché přípravy a pak jedeme do Itálie a pak už budou ledy. Takže teď už to chceme dotáhnout do konce a začneme se připravovat na ledě,“ popisuje útočník, jenž poslední dvě sezony strávil v Dukle Jihlava a doufal, že se vyhne zápisnému a dalším „pokutám“ pro nováčky. „To nehrozí. Vůbec,“ směje se „Dráha“ a dodává. „Něco asi do placu dám, kluky na něco pozvu nebo nějakou svačinu udělám, ale peníze snad po mě Rohy vymáhat nebude,“ pokračuje v dobrém rozmaru Matěj Zadražil

To Vojtěch Tomi se vrátil na druhou stranu republiky, do Sokolova přijel pouze na čtvrteční fotbalové utkání. „Pokračuji individuálně, dorazím akorát na fotbal a pak pojedeme společně na přípravu ještě do Itálie. A poté se připojím natrvalo až na ledě,“ popisoval svůj program hráč s více než 100 starty v nejvyšší soutěži, který by byl na ledě nejraději co nejdříve. „Na led se těším moc. Už před měsícem jsem se na něj těšil. Já letní přípravu moc nemusím. V posilovně ještě jo, ale běhání není moc moje oblíbené, takže se těším na led,“ nemůže se dočkat druhé poloviny července Vojtěch Tomi.