25.7. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Zpátky do práce. A-tým vyjel na led k oficiálnímu tréninku

HC Baník Sokolov oficiálně zahájil přípravu na ledě. Trenérům se hlásilo téměř pět pětek hráčů do pole a tři gólmani.

Pěkně zhurta začali hokejisté HC Baník Sokolov přípravu na ledě v pondělí 25. 7. 2022. Hráči měli totiž ledovou plochu k dispozici již celý uplynulý týden, kdy mohli docházet na dobrovolné tréninky. Trenérskému triumvirátu Štrba-Šik-Fečo se hlásilo 24 hráčů a tři gólmani.

Současný kompletní kádr, který absolvoval letní přípravu, nově doplnil Petr Ton mladší z pražské Sparty, dále někteří hráči, kteří se připravují na zahraniční angažmá a také několik juniorů sokolovského celku. „Hráči z partnerských týmů se budou zapojovat postupně, proto jsme pro tréninky kádr doplnili,“ říká Martin Štrba, hlavní trenér sokolovského Baníku.

Hráči Baníku se nyní budou připravovat každý všední den, kdy tým nejprve absolvuje trénink na suchu a poté přípravu na ledě.

K prvnímu zápasu vyjedou hráči Baníku v úterý 2. 8. 2022 od 18.00 hodin, kdy sehrají modelové utkání proti Karlovým Varům. O dva dny později, ve čtvrtek 4. 8. 2022 od 17:30 pak v prvním přípravném duelu bude soupeřem další extraligový tým HC Verva Litvínov. Oba zápasy se hrají na sokolovském zimním stadionu

Aktuální složení kádru A-týmu:

Horák, Michajlov – Klejna, Novák, Pohl, Rulík, Vodička, Weinhold – Jurčík, Kverka, Novotný, Osmík, Prošek, Rohan, Stehlík, Švec, Tomi, Ton, Vracovský, Vrhel, Zadražil.

U A-týmu se budou střídat všichni tři brankáři juniorského týmu Baníku, pondělní trénink z těchto brankářů absolvoval Dominik Král. Kádr je nyní doplněn i o několik hráčů juniorky do pole, z nichž nejzkušenějším je Josef Blecha, který s A-týmem absolvuje již třetí přípravu. Na ledě se pak objevili i někteří hráči, kteří se připravují na angažmá v zahraničí.