29.7. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Na zkoušku dorazil Tadeáš Jaroš

Na konci prvního týdne se k hokejistům Baníku připojil i útočník Tadeáš Jaroš, který poslední sezonu strávil v nejvyšší francouzské lize.

Po Petru Tonovi a Tomáši Tomkovi se v přípravě na novou sezonu objevil třetí nový hráč. Tím je osmadvacetiletý odchovanec opavského hokeje Tadeáš Jaroš. Zkušený útočník v poslední sezoně působil ve francouzském Angletu, předtím pak patřil k tahounům Šumperku.

Tadeáš Jaroš ve své kariéře nastupoval také v juniorce Třince, Chance ligu si zahrál rovněž i v dresu Frýdku-Místku. Do Sokolova nyní přišel v rámci try-outu, který rozhodne o případném působení na západě Čech.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.