1.8. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Generální manažer Mgr. David Soukup opět po týdnu informuje o novinkách a situaci v klubu.

Tak zase po týdnu. Skončily oba turnusy příměstského tábora. S touto aktivitou jsme začali v roce 2018, tak už je to skoro taková malá tradice. Letos jsme registrovali velký zájem o účast a také velké nadšení dětí během obou táborů. Tak to je asi největší odměna pro organizátory a pro všechny co pomáhali. Takže ještě jednou díky všem, včetně externí výpomoci od reprezentantů z národního týmu ve formě jejich účasti na besedě s dětmi a autogramiády.

Dohodli jsme se sportovním úsekem, že uděláme ještě menší try-out. Nakonec se to s účastí trošku zamotalo a vyvíjelo, ale přesto ten prostor otevíráme, a kdyby někdo v rámci přípravy zaujal, můžeme zkusit ještě do složení kádru zasáhnout.

Jinak se potvrzuje to, co se jsme očekávali a sice, že zúžení soutěží bude mít pozitivní dopad na kvalitu. A to je dobře. Zdravá konkurence a tlak na výsledky ke sportu patří a je potřebná. Vážíme si, že jsme v soutěži ve společnosti velmi silných klubů setrvali a můžeme bojovat o další úspěchy. V důsledku ten stav zase zpětně pomůže i našemu klubu, aby se přes ten tlak a konkurenci sportovně ještě dále posouval.

Letošní ročník bude těžký po sportovní stránce, ale i po stránce finanční. Ekonomická situace se v celé republice nevyvíjí optimálně. Lépe už asi bylo. Navíc zvolna doznívá ta vlna nováčkovské euforie, ze které jsme i finančně částečně těžili, ať už v nákladech nebo dokonce i příjmech.

Nastává období, kdy vše už musí začít fungovat standardně, stabilně a na nějaké úrovni, která je nutná, aby klub obstál a tento standard dlouhodobě držel. A samozřejmě tohle všechno platí i o financích. Tak uvidíme, jediné, co pro to můžeme udělat, je maximální snaha a pracovní nasazení celého výkonného výboru a managementu klubu.

Nezapomeňte se přijít podívat na první přátelské zápasy v nadcházejícím týdnu, případně podpořit klub zakoupením permanentky a zase za týden.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.