1.8. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Prvním soupeřem v přípravě bude extraligová Energie

Baník čeká hned na úvod přípravy Energie Karlovy Vary, se kterou se utká na domácím stadionu v úterý 2.8. od 18:00.

Největší změnou v karlovarské Energii je jednoznačně trenér David Bruk, který dorazil na západ po úspěšných sezonách v Litoměřicích a nahradil tak dosavadního kouče Martina Pešouta, jehož služby si zajistila brněnská Kometa. Do Komety přestoupil také Jakub Flek, který poslední sezony patřil k ofenzivním tahounům energetiků. Účastník posledních dvou Mistrovstvích světa bude v extralize hrát poprvé mimo Karlovy Vary.

Dalším výrazným oslabením bude i odchod produktivního Tomáše Mikuše, který zamířil do Nových Zámků. V loňské sezoně se v sestavě zabydlel i mladíček Jiří Kulich, který svými výkony zaujal v zámoří. V prvním kole draftu si ho vybralo Buffalo a Energie tak přišla o dalšího útočníka. Do zámoří má zamířeno i další talentovaný mladík Dominik Rymon, jenž se několikrát představil i v dresu Baníku.  Velkou posilou Energie by měl být Dávid Gríger, který se po dvou sezonách strávených v Liberci vrací do lázeňského města a měl by se zařadit do útoku vedle Tomáše Rachůnka. Velkou posilou obrany by měl být zkušený Tomáš Bartejs, který dorazil z Brna. Do týmu se také podařilo přivést obránce Davida Bernada z Mladé Boleslavi, slovenského útočníka Josefa Baláže (Nitra) a Davida Kofroně (Třinec).

Baníkovce čeká po náročné letní přípravě první utkání. „Po devíti týdnech letní přípravy měli kluci šestnáct dní dovolenou před tréninky na ledě. Od 25.7. jsme v plné zátěži a zítra nás čeká první přípravné utkání, ve kterém se utkáme s extraligovým týmem. Do zápasu půjdeme s několika hráči, kteří jsou v klubu na zkoušce a snaží se prosadit do kádru Baníku. Máme tu i mladé kluky ze Sparty a Litvínova, kteří dostanou prostor se ukázat. Zbytek sestavy bude doplněn našimi kluky. Všichni už se na první zápas moc těšíme,“ řekl v prvnímu přátelskému utkání trenér Martin Štrba.

Jak už nastínil v krátkém rozhovoru, o smlouvu v Baníku se uchází několik hráčů, mezi nimiž je například Tadeáš Jaroš, který naposledy působil ve Francii a nejproduktivnější obránce minulé juniorské sezony Tomáš Tomek.

Na zápas se těší i kapitán Tomáš Rohan: „Na zápas se připravujeme klasicky a spíš si oživujeme věci z loňské sezony, ke kterým samozřejmě přibylo i pár novinek. Je to první přátelské utkání, ve kterém budeme zkoušet nacvičené věci a budeme se je snažit co nejlépe vypilovat, aby jsme byli 14.9. připravení na start Chance ligy. Znovu se nám v kabině sešla skvělá parta a těším se, až spolu naskočíme do zápasů.Utkání s karlovarskou Energií startuje v úterý od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.
34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.