1.8. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Prvním soupeřem v přípravě bude extraligová Energie

Baník čeká hned na úvod přípravy Energie Karlovy Vary, se kterou se utká na domácím stadionu v úterý 2.8. od 18:00.

Největší změnou v karlovarské Energii je jednoznačně trenér David Bruk, který dorazil na západ po úspěšných sezonách v Litoměřicích a nahradil tak dosavadního kouče Martina Pešouta, jehož služby si zajistila brněnská Kometa. Do Komety přestoupil také Jakub Flek, který poslední sezony patřil k ofenzivním tahounům energetiků. Účastník posledních dvou Mistrovstvích světa bude v extralize hrát poprvé mimo Karlovy Vary.

Dalším výrazným oslabením bude i odchod produktivního Tomáše Mikuše, který zamířil do Nových Zámků. V loňské sezoně se v sestavě zabydlel i mladíček Jiří Kulich, který svými výkony zaujal v zámoří. V prvním kole draftu si ho vybralo Buffalo a Energie tak přišla o dalšího útočníka. Do zámoří má zamířeno i další talentovaný mladík Dominik Rymon, jenž se několikrát představil i v dresu Baníku.  Velkou posilou Energie by měl být Dávid Gríger, který se po dvou sezonách strávených v Liberci vrací do lázeňského města a měl by se zařadit do útoku vedle Tomáše Rachůnka. Velkou posilou obrany by měl být zkušený Tomáš Bartejs, který dorazil z Brna. Do týmu se také podařilo přivést obránce Davida Bernada z Mladé Boleslavi, slovenského útočníka Josefa Baláže (Nitra) a Davida Kofroně (Třinec).

Baníkovce čeká po náročné letní přípravě první utkání. „Po devíti týdnech letní přípravy měli kluci šestnáct dní dovolenou před tréninky na ledě. Od 25.7. jsme v plné zátěži a zítra nás čeká první přípravné utkání, ve kterém se utkáme s extraligovým týmem. Do zápasu půjdeme s několika hráči, kteří jsou v klubu na zkoušce a snaží se prosadit do kádru Baníku. Máme tu i mladé kluky ze Sparty a Litvínova, kteří dostanou prostor se ukázat. Zbytek sestavy bude doplněn našimi kluky. Všichni už se na první zápas moc těšíme,“ řekl v prvnímu přátelskému utkání trenér Martin Štrba.

Jak už nastínil v krátkém rozhovoru, o smlouvu v Baníku se uchází několik hráčů, mezi nimiž je například Tadeáš Jaroš, který naposledy působil ve Francii a nejproduktivnější obránce minulé juniorské sezony Tomáš Tomek.

Na zápas se těší i kapitán Tomáš Rohan: „Na zápas se připravujeme klasicky a spíš si oživujeme věci z loňské sezony, ke kterým samozřejmě přibylo i pár novinek. Je to první přátelské utkání, ve kterém budeme zkoušet nacvičené věci a budeme se je snažit co nejlépe vypilovat, aby jsme byli 14.9. připravení na start Chance ligy. Znovu se nám v kabině sešla skvělá parta a těším se, až spolu naskočíme do zápasů.Utkání s karlovarskou Energií startuje v úterý od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.