16.9. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Liga dorostu začíná! Baník startuje na Kobře

Dnes od 18:45 naši dorostenci startují svou sezónu na stadionu, minulou sezónu ještě extraligové, Kobry Praha. Už v neděli otevřou sezónu i na domácím hřišti proti PZ Kladno.

Baník, poté co v minulé sezóně ovládl baráž a proklouzl mezi deset postupujících z Regionální ligy dorostu a šest sestoupivších z Extraligy dorostu, si zahraje nově vzniklý mezistupeň mezi těmito dvěmi soutěžemi, nazývaný Liga dorostu. Hráči ročníků 2006 a 2007, kteří spadají pod kategorii dorost, tak letos čeká náročný program.

Týmy jsou rozdělené do dvou skupin po osmi na západní a východní skupinu. S týmy ve své skupině se utkají týmy proti sobě čtyřkolově a s druhou skupinou jen jednokolově. Dohromady tak čeká všechny celky 36 kol v základní části. První dva z každé skupiny postoupí do semifinále, které se hraje na tři vítězné zápasy. Vítězové půjdou do baráže o Extraligu. Naopak sestoupí hned čtyři účastníci letošní Ligy dorostu. Poslední z každé skupiny čeká přímý sestup do Regionální ligy dorostu a šesté se sedmými týmy si to rozdají mezi sebou stejným systémem jakoby byli v semifinále, akorát vítězové setrvají a poražení sestoupí do Regionální ligy dorostu.

Těšit se můžeme na atraktivní soupeře jako třeba Vsetín, Havířov, Ústí nad Labem, Třebíč nebo  reprezentace Polska do 16 let a další.

Všichni jsou samozřejmě zváni na první domácí utkání svěřenců Petrů Holejšovského a Neče proti kladenskému PZ. Úvodní buly bude vhozena v neděli 18. 9. ve 12:00.

39. týden (26.9. - 2. 10.) - ZDE
40. týden (3. 10. - 9. 10.) - ZDE